Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play

Iskra poległa po raz drugi. Czas na derby

Szósta z rzędu wygrana siatkarzy mławskiego Zawkrza stała się faktem. Po raz drugi w sezonie podopieczni Szymona Zejera nie dali większych szans konkurentom z Iskry Warszawa. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszej rywalizacji, na ogranie warszawian potrzebowali trzech setów.

– Wynik obu spotkań jest identyczny, ale rewanż okazał się bardziej dramatyczny. Dwa sety rozstrzygnęły się dopiero w końcówkach. Za każdym razem szczęście uśmiechało się do nas – wyjaśnia trener zawkrzan.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia zawkrzan. Jednak gospodarze nie zrezygnowali z walki. Doprowadzili do wyrównania, a potem próbowali przeważyć szalę na swoją korzyść. Na szczęście nasi gracze powadzili sobie z presją. Przy stanie 27:27 wyprowadzili dwa decydujące ciosy.

W drugiej partii za sprawą niezwykle mocnych zagrywek całkowicie wybili przeciwników z rytmu. Gracze ze stolicy potrafili zdobyć zaledwie czternaście punktów.

To nie podłamało gospodarzy, po zmianie stron zaczęli seta od prowadzenia 13:8. Wówczas Zejer postawił na doświadczenie – na parkiecie pojawili się Jan Kanowski i Piotr Domżalski, zawodnicy mający za sobą występy w drugiej lidze. Zmobilizowali kolegów do większego wysiłku, czego efektem był końcowy sukces 26:24.

Kolejny mecz Zawkrza rozegrany zostanie dziś o godz. 19. Na obiekcie Mławskiej Hali zmierzą się w derbach powiatu mławskiego ze Startem Lipowiec Kościelny.

Iskra Warszawa – KS Zawkrze Mława 0:3 (-27, -14, -24)

Zawkrze: Kłosowski, Bober, Szwęch, Paluszkiewicz, Łuniewski, Ankiewicz i Gruźlewski (libero) oraz Rybka, Kanowski, Domżalski, Cichowski, Kędzierski