Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Nowe rondo na Dzierzgowskiej. Oznakowanie poszło do poprawki


Zakończyła się przebudowa ulic Dzierzgowskiej i Polnej, kierowcy mogą tymi ulicami poruszać się już swobodnie. Zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie, trzeba więc zachować większą niż zwykle ostrożność, tym bardziej, że organizacja ruchu opiera się jedynie na oznakowaniu pionowym.

W ramach przebudowy wspomnianych ulic miasto poprawiło warunki ruchu drogowego na odcinku od ulicy Padlewskiego aż do drogi krajowej nr 7. Ulice zyskały nową nawierzchnię i chodniki z kostki betonowej wraz z przebudową zjazdów na posesje. Zakres prac obejmował też przebudowę sieci wodociągowej, teletechnicznej, gazociągowej i energetycznej. Na tym odcinku powstała też sieć kanalizacji deszczowej. Choć zadanie miało być skończone do końca grudnia ub. roku, to do wykonania pozostało jeszcze uporządkowanie terenu i naniesienie oznakowania poziomego nowo wybudowanego ronda.

Nowym elementem infrastruktury drogowej jest małe rondo przejazdowe na skrzyżowaniu ulic Polnej, Dzierzgowskiej i Handlowej. Ma ono średnice wewnętrzną 10m, a zewnętrzną 20. Zgodnie z ustawionym oznakowaniem pionowym obowiązuje tu ruch okrężny. Przy ustawianiu oznakowania drogowcy nie ustrzegli się jednak drobnej wpadki. Otóż na ulicy handlowej przed wjazdem na rondo na jednym słupku znalazły się dwa znaki ostrzegawczy A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu” i znak zakazu B 20 – STOP. Sygnał o niewłaściwym oznakowaniu w tym miejscu znalazł się na policyjnej mapie zagrożeń. Obecnie znaki te zostały rozdzielone, przed wjazdem na rondo pozostał znak STOP., tak jak ilustrują to zdjęcia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ