Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Samowola budowlana w Ssang Geum


Koreańska spółka Ssang Geum mieszcząca się przy ulicy Nowej w Mławie, specjalizująca się w produkcji opakowań i komponentów, jeszcze w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej.   Wykonane zostały prace ziemne, wylana posadzka i postawiona konstrukcja nośna hali. Rzecz jednak w tym, że spółka nie uzyskała wymaganego prawem pozwolenia na budowę. Obecnie firmie grozi nałożenie opłaty legalizacyjnej lub budowla musi zostać rozebrana.

– Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Mławie w końcu grudnia 2016 r. wszczął  postępowanie w sprawie samowoli budowlanej w firmie Ssang Geum. Stało się tak na skutek spostrzeżenia inspektorów nadzoru, że przy powstającym obiekcie brak jest tablicy informacyjnej. Firma została przez PINB poinformowana o skutkach prawnych prowadzenia budowy bez pozwolenia. Na dzień 16 stycznia zapowiedziana jest kontrola inspektorów nadzoru na miejscu samowoli budowlanej. Dopiero po oględzinach i pomiarach będzie można wydać decyzję we wszczętym postępowaniu – informuje Justyna Pydyn-Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Według nieoficjalnych informacji Ssang Geum już rozpoczęło demontaż obiektu. Prawdopodobnie pociągnie to za sobą mniejsze koszty dla firmy, niż w przypadku naliczenia opłaty legalizacyjnej, której wysokość  sięgnęłaby kwoty kilkuset tysięcy złotych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ