Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Samowola budowlana w Ssang Geum


Koreańska spółka Ssang Geum mieszcząca się przy ulicy Nowej w Mławie, specjalizująca się w produkcji opakowań i komponentów, jeszcze w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej.   Wykonane zostały prace ziemne, wylana posadzka i postawiona konstrukcja nośna hali. Rzecz jednak w tym, że spółka nie uzyskała wymaganego prawem pozwolenia na budowę. Obecnie firmie grozi nałożenie opłaty legalizacyjnej lub budowla musi zostać rozebrana.

– Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Mławie w końcu grudnia 2016 r. wszczął  postępowanie w sprawie samowoli budowlanej w firmie Ssang Geum. Stało się tak na skutek spostrzeżenia inspektorów nadzoru, że przy powstającym obiekcie brak jest tablicy informacyjnej. Firma została przez PINB poinformowana o skutkach prawnych prowadzenia budowy bez pozwolenia. Na dzień 16 stycznia zapowiedziana jest kontrola inspektorów nadzoru na miejscu samowoli budowlanej. Dopiero po oględzinach i pomiarach będzie można wydać decyzję we wszczętym postępowaniu – informuje Justyna Pydyn-Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Według nieoficjalnych informacji Ssang Geum już rozpoczęło demontaż obiektu. Prawdopodobnie pociągnie to za sobą mniejsze koszty dla firmy, niż w przypadku naliczenia opłaty legalizacyjnej, której wysokość  sięgnęłaby kwoty kilkuset tysięcy złotych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Samowola budowlana w Ssang Geum"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Placowy Janusz
Gość

Najlepszy jest parking 😀 400 pracownikow a parking na 8 aut. A postaw na trawniku to raz w tygodniu do strazy miejskiej trzeba jezdzic sie tlumaczyc. A zima? Jak wbijesz sie w zaspe to i zaparkujesz.

Bang
Gość

A tak im dobrze szła budowa Haha dobrze ze już tam nie pracuje 😉

wszystkowiedzący
Gość

Konkretnie to go kontroli przyczynił się pracownik (czytaj niewolnik) Saang Geum, który powiadomił PINB o samowoli budowlanej.

czesiu
Gość

hahahahhaahha a taka cudowna firma 😀

Kris
Gość

Witam. Miałem tam wypadek przy pracy. Wina pracodawcy bo miejsce wypadku nie zabezpieczone, brak tabliczek i wiele innych uchybień. Okazało się też nagle, że nie mają bhp-owca. jedne kłamstwa ze strony biura, próbowali odbijać na czas piłkę. oczywiście z wszystkimi instyt. siedzieli w kieszeni. Dzięki Bogu żyję i nie chce nic więcej z firmą żadną koreańska w mławie mieć nic wspólnego. Swoje dopiąłem. Jeden syf. Jak jestem zorientowany, to nic na lepsze się nie zmieniło.

wpDiscuz