Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Julia Bąk wśród najlepszych stypendystów w województwie


Julia Bąk, uczennica klasy Ie I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie znalazła się w gronie tegorocznych stypendystów marszałka województwa mazowieckiego uzyskując najwyższą punktację wniosku stypendialnego w subregionie ciechanowskim.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Jest również jedyną stypendystką mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka z terenu powiatu mławskiego. Julia jest finalistką konkursu biologicznego MSCDN, jej średnia ocen to 6,0 a z egzaminu gimnazjalnego uzyskała 191 pkt na 200 możliwych.

Uroczystość wręczenia umów stypendialnych odbyła się 5 stycznia w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Spośród ponad 1100 uczniów z Mazowsza, którzy otrzymali stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych ( dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dla uczniów szkół zawodowych), 24 „najlepszych z najlepszych” stypendystów odebrało je osobiście w Warszawie

Nasza stypendystka uzyskane wsparcie finansowe w wys. 413 zł miesięcznie przeznaczy na potrzeby związane z realizacją projektu „Wpływ substancji chemicznych w pożywieniu i gospodarstwie domowym na funkcjonowanie organizmu człowieka”. Przy realizacji wspomnianego projektu Julią opiekować się będzie nauczycielka biologii pani Lidia Michalak – Wierzchowska.

O stypendium mogli ubiegać się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz odpowiednią liczbę punktów z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie z rodzin wielodzietnych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Julia Bąk wśród najlepszych stypendystów w województwie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Olo
Gość

Brawo Julia, Mądra, piękna, po prostu wspaniała dziewczyna !!!!!

wpDiscuz