Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wójtem zostanie Kuciński, Zakrzewski czy Bagiński?


Coraz bliżej do wyborów w Dzierzgowie. 5 stycznia o północy minął termin rejestracji kandydatów na wójta. Zgłoszenia do gminnej komisji wyborczej dokonać  mogły tylko wcześniej zarejestrowane komitety wyborcze, których –  przypomnijmy – zarejestrowano cztery. Kandydatów będzie jednak trzech, gdyż Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki swojego kandydata nie zgłosił.

– Kandydatów na wójta zarejestrowały trzy komitety (w kolejności rejestracji): Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego zgłosił kandydaturę Rafała Kucińskiego, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego zgłosił kandydaturę Mariusza Zakrzewskiego,  Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego zgłosił kandydaturę Witolda Bagińskiego – podaje Zofia Bartoszczyk urzędnik wyborczy w urzędzie gminy Dzierzgowo.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat?

Musi posiadać ukończone 25 lat i obywatelstwo polskie. Kandydat nie może być pozbawiony praw publicznych i wyborczych ani karany. Nie musi posiadać jakiegoś określonego stopnia wykształcenia, ani zamieszkiwać na terenie gminy, w której kandyduje.

Który ze zgłoszonych kandydatów uzyska największe poparcie, okaże się 29 stycznia. Jeżeli na jednego z nich mieszkańcy oddadzą więcej niż połowę ważnie oddanych głosów wybory będą rozstrzygnięte. Jeżeli tak się nie stanie, konieczna będzie II tura wyborów, w której zmierzą się już tylko dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów w pierwszej turze.  Poniżej sylwetki kandydatów.

Rafał Kuciński 36 lat, Szumsk.

Wykształcenie wyższe – marketing i zarządzanie w agrobiznesie, podyplomowe studia z zakresu administracji. Od 11 lat pracownik UG Dzierzgowo, obecnie zastępca kierownika USC, radny powiatowy. Żonaty, dwie córki w wieku 7, 10 lat.

Zakrzewski Mariusz 29 lat, Dzierzgówek.

Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w specjalizacji administracja  publiczna. Obecnie pracuje jako specjalista ds. kompletacji baz danych dla niemieckich ubezpieczycieli w Warszawie (siedziba firmy w Niemczech). Kawaler.

 Bagiński Witold 63 lata, Mława.

Wykształcenie wyższe Akademia Rolniczo Techniczna w Olsztynie oraz podyplomowe studia BHP. Przez osiem lat kierował powiatowym oddziałem ARIMR w Mławie, obecnie pracownik Trans Feed Mława. Syn prawnik.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

168 - liczba komentarzy w artykule "Wójtem zostanie Kuciński, Zakrzewski czy Bagiński?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
pomysłowa
Gość

Podczas ostatnich wyborów przez niektórych kandydatów ubiegających się o mandat radnego naszej gminy była prowadzona praktyka w postaci dowożenia potencjalnych wyborców do lokali wyborczych a podobno nawet podawanie im napojów wyskokowych (wysoko procentowych)
Szanowni kandydaci możne to jakiś pomysł 🙂

Wyborca
Gość

Wybory tuż, tuż. Wygra Pan R. Kuciński w I turze! Pozdrawiam.

xgrrrg
Gość

TUR – ,,wymarły przodek bydła domowego”.
TURA – żona wyżej wymienionego

mieszkaniec
Gość

Kocham was wszystkich 🙂

sowa
Gość

a to co???jakieś przecieki??…że wiadomo już z góry kto wygra???wszystko przed nami!!Niech wygra najlepszy!!

Wyborca !!!
Gość
Moim skromnym zdaniem Pan R.K kandydując na radnego powiatowego dwa lata temu zawarł niepisaną umowę z mieszkańcami gminy, że będzie ich reprezentował w powiecie. Cóż takiego się stało, że zrywa umowę? Czy bardziej opłacalny stołek? Czyżby pieniądze i władza uderzyły do głowy? A może po dwóch latach rozmyśli się i będzie kandydować na posła? Następny kandydat W.B z racji osiągniętego wieku przedemerytalnego – osoba ta nie sprosta oczekiwaniom mieszkańców gminy. Praca, którą trzeba tu wykonać jest ponad jego siły. Trzeci kandydat M.Z młody, wykształcony człowiek, który po raz drugi kandyduje na fotel wójta. Nikt go nie promuje, nie stoją za… Czytaj więcej »
Mieszkaniec
Gość

No jak nikt Z.M nie promuje przecież wszyscy wiemy kto ! Osoba która kandydowała ostatnio na wójta – nie wyszło , jako kierownik – nie wyszło to teraz może pan Z tez mu cos obiecał i to raczej pewne ! no i co ? I widzimy tu i interesy i klany rodzinne …

sąsiedzi
Gość

Ludzie uspokojcie się i nie osmieszajcie sie

wpDiscuz