Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Ośrodek Szkolenia Oskar Kursy na operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
Pumpjack Party Game Google Play
Logo


Wójtem zostanie Kuciński, Zakrzewski czy Bagiński?


Coraz bliżej do wyborów w Dzierzgowie. 5 stycznia o północy minął termin rejestracji kandydatów na wójta. Zgłoszenia do gminnej komisji wyborczej dokonać  mogły tylko wcześniej zarejestrowane komitety wyborcze, których –  przypomnijmy – zarejestrowano cztery. Kandydatów będzie jednak trzech, gdyż Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki swojego kandydata nie zgłosił.

– Kandydatów na wójta zarejestrowały trzy komitety (w kolejności rejestracji): Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego zgłosił kandydaturę Rafała Kucińskiego, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego zgłosił kandydaturę Mariusza Zakrzewskiego,  Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego zgłosił kandydaturę Witolda Bagińskiego – podaje Zofia Bartoszczyk urzędnik wyborczy w urzędzie gminy Dzierzgowo.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat?

Musi posiadać ukończone 25 lat i obywatelstwo polskie. Kandydat nie może być pozbawiony praw publicznych i wyborczych ani karany. Nie musi posiadać jakiegoś określonego stopnia wykształcenia, ani zamieszkiwać na terenie gminy, w której kandyduje.

Który ze zgłoszonych kandydatów uzyska największe poparcie, okaże się 29 stycznia. Jeżeli na jednego z nich mieszkańcy oddadzą więcej niż połowę ważnie oddanych głosów wybory będą rozstrzygnięte. Jeżeli tak się nie stanie, konieczna będzie II tura wyborów, w której zmierzą się już tylko dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów w pierwszej turze.  Poniżej sylwetki kandydatów.

Rafał Kuciński 36 lat, Szumsk.

Wykształcenie wyższe – marketing i zarządzanie w agrobiznesie, podyplomowe studia z zakresu administracji. Od 11 lat pracownik UG Dzierzgowo, obecnie zastępca kierownika USC, radny powiatowy. Żonaty, dwie córki w wieku 7, 10 lat.

Zakrzewski Mariusz 29 lat, Dzierzgówek.

Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w specjalizacji administracja  publiczna. Obecnie pracuje jako specjalista ds. kompletacji baz danych dla niemieckich ubezpieczycieli w Warszawie (siedziba firmy w Niemczech). Kawaler.

 Bagiński Witold 63 lata, Mława.

Wykształcenie wyższe Akademia Rolniczo Techniczna w Olsztynie oraz podyplomowe studia BHP. Przez osiem lat kierował powiatowym oddziałem ARIMR w Mławie, obecnie pracownik Trans Feed Mława. Syn prawnik.

JK

Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

145 - liczba komentarzy w artykule "Wójtem zostanie Kuciński, Zakrzewski czy Bagiński?"

avatar
888
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Szumsk
Gość

Ja Kuciński wygra to się wyprowadzam!!!!

szumsk 2
Gość

a ja sie wprowadze

Bobo
Gość

Jak będziesz potrzebować pomocy przy pakowaniu to daj znać , chętnie pomogę.

Niki
Gość

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=510951969109783&id=492912237580423&set=pcb.510952192443094&source=48 Z jakiej listy startował R. K do powiatu? Czy nie PSL? Na pewno. Był u mnie z Sp. Robertem i prosił o głosy. Teraz opowiada bzdury ze nie nic wspólnego z PSL??? Zapomniał kto na niego głosował bo startował wlasnie z PSL?? Tymczasem juz w marcu 2016 chciał sie przykleić do PIS ale tam go nie chcą. Spalił sie wszędzie. Zobaczcie co robili razem z ZM za plecami wójta

DETEKTYW GMINNY
Gość

Pan Kućiński był na filmie „Pogarda”. https://www.facebook.com/pis.mlawa/photos/a.505201389684841.1073741828.492912237580423/510951465776500/?type=3&theater .Niki jak cos wrzucasz to sprawdzaj wszystko dokladnie bo tylko sie osmieszasz.

Mieszkaniec
Gość

Czytając wasze komentarze mam wrażenie że to są wybory na przynajmniej prezydenta jakiegoś bogatego kraju a nie wybory wójta gminy która póki co nie ma perspektyw na poprawę, a już na pewno nie przez 2 lata trwania tej kadencji jak to co niektórzy obiecują.

Szperajacy
Gość

TO RZECZYWIŚCIE ZBRODNIE ZROBILI JADĄC NA PROJEKCJE FILMU O SMOLENSKU „POGARDA” FILM NA CALA POLSKĘ NAWET W KOŚCIOŁACH ZAPRASZALI – CZYLI FILM DLA WSZYSTKICH! A TY NIE SIEJ POPELINY! https://m.facebook.com/pis.mlawa/photos/a.505201389684841.1073741828.492912237580423/508158689389111/?type=3&source=48

andre
Gość

Co robili z Z.M za plecami Sp Wójta
„Panie Boże, strzeż mnie od nienawiści, od pogardy uchroń nas Panie” – mówi wdowa po Ministrze Mercie. „Pogarda” to film, który jest w pewnej mierze kontynuacją poprzedniego dokumentu autorek „Mgły”. Oglądając ten film trudno powstrzymać emocje.. FILM OGLĄDALI …pisz prawde bo wymyslasz i dopisujesz brednie ,co robili …całowali sie itp ..wymyslajac takie historie nie masz szacunku do siebie i pewnie do innych

obcy
Gość

Zgadza się PSL go wypromowało, a teraz nie chce mieć nic wspólne z PSL, oj brzydko tak się nie postępuje.

mieszkaniec
Gość

To PSL go wybrał czy mieszkańcy gminy ? Nie bądź śmieszny ! A cóż ten PSL dla tej gminy zrobił? Oczywiście oprócz obiecywanek z czego zresztą najbardziej słyną!!!

Mikus
Gość

Z jakiej listy startował ? Kto go polecał ludziom? Moze nie wójt? I nie ma nic wspólnego z PSL?

Mario
Gość

Startować z listy a być czlonkiem partii to dwie różne rzeczy . z tego co słyszałem sp.wójt popierał pania Grażynę . a co cie boli Mikus? Juz nie masz się do czego przyczepić?

Stary
Gość

To prawda wójt promował panią Grażynę ale mieszkańcy wybrali pana Rafała. Kogo obchodzi z jakiej listy startował. Widzę że w Dzierzgowie zaczyna ktoś manipulować politycznie. My tu się znamy jak łyse konie i jak głosujemy to na człowieka a nie na partie.

leszek
Gość

A co oni tam robili????

Normalny
Gość

Siedział na „Pogardzie” a co miał robić? Gdyby niki wstawil wszystkie zdjęcia to nie byloby prostych pytan.

Janka
Gość

Zaraz coś wymyśla co tam robili

Natalia
Gość

CZEMU WSRÓD KANDYDATÓW NIE MA KOBIETY ?

Rumcajs
Gość

Czemu się nie zgłosiłaś????????????????????

Maly
Gość

Dziś było zebranie w Kamieniu z R. K. Ten pan chce zlikwidować szkole w Rzegnowie. Po za tym nie ma żadnego programu.

Mieszkaniec
Gość

A po co ta szkoła jeszcze istnieje ….. dla paru uczniów?! Popieram całkowicie jej zamknięcie i oby jak najszybciej!!!

Milo
Gość

Brawo oby zamknął ją jak najszybciej ,bo tylko ta szkoła generuję straty.Jednak bardzo w to wątpię czy radni się zgodzą z wiadomych wszystkim powodów. Jeden radny tam ,drugiego żona ,ale trzymam za pana R.K kciuki może mu się uda ,będzie już trzecim wójtem,który podchodzi do tego tematu,oby ostatnim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kamień
Gość

Panie R.K. to nie Maly pisał tylko Długi

anonimo
Gość

Kamień. Ja tez tak myślę ze Długi bo sam kandydował do rady i nie przeszedł to teraz wszystkie psy wiesza na wszystkim i wszystkich z żalu. Dodam że sam na niego nie głosowalem. Panie R.K prosze robic swoje ! a przeciwnicy muszą coś wymyslać bo czym zabłysną jedynie pisaniem bredni i kłamstw. Życzę powodzenia!

b...
Gość

halo…ale kogoś szczerośc Długiego zabolała na zebraniu!! :)no i napewno nie był to p. Kuciński..:) szkoda że nie wszystkich stać na taką szczerość!!!no i nie wiem kto tu kogo oczernia!!??bo lepiej powiedzieć w oczy a nie poza oczy..

mieszkaniec gminy
Gość

To jednak Długi ? ! Ale jaka szczerość? Bo w te kłamstwa o zamykaniu szkoły , psl, pis,programie itd. to i tak nie uwierzylem ! Chwila to kto tu kogo oczernial ? Wydaje mi się ze tylko bulo napisał prawdę bo w dzierzgowie było tak samo – dal rade

bulo
Gość

ktoś robi więcej zamieszania niż wyżej wymieniony w komentarzu…albo prubuje zrobić- zrzucając podejrzenia na tego kto nie bał się otwarcie dyskutować..

Buli
Gość

Skoro w Kamieniu była taka dyskusja to dlaczego została przeniesiona na codziennik? Ktoś kogoś nie zrozumiał? Czy trzeba było ubarwic? Ja rozumiem ze wszyscy z nas maja swojego kandydata i zapewniam was ze opisywaniem któregokolwiek z nich nic nie zmienicie!

werka
Gość

no tak to niestety bywa,że najlepiej osądza się poza plecami….

???
Gość

tak…wczesniej mial zwalniać pracowników gminy:)słowa wyjęte z kontekstu puszczone dalej w eter..tylko czy aby napewno przez tych z którymi rozmawial???

Anna
Gość

A W.B. powiedzial że zlikwiduje szkołę w Dzierzgowie. I co dużo osób w to uwierzy? Pewnie tyle co i w to że NIBY R.K powiedzial o likwidacji szkoly w Rzęgnowie. Jedno i drugie ściema ale co niektórym mogloby zamieszac w głowie. Ludzie po co piszecie brednie? Przecież na spotkaniu nie ma jednej osoby tylko conajmniej kilkanaście i wszyscy słyszymy co mówią kandydaci a co jest waszym chorym wymysłem. Pozdrawiam bajkopisarzy z Kamienia.

Benek
Gość

Dołączam się do pozdrowień.

bulo
Gość

A mi się wydaje ze na tym zebraniu wypadł nieżle!!! Było duzo dyskusji i ok..trzeba rozmawiac!! Dał radę!..

Lulu
Gość

Podpisz się jeżeli tak powiedział. Bo nic takiego nie będzie robił w ciagu 2 lat. A gruszki na wierzbie można każdemu obiecywać. Tylko z obietnic trzeba się wywiazac. A program na 2 lata to nie drogi chodniki oświata remizy świetlice place zabaw itd bo każdy inteligentny człowiek wie ze wszystkiego nie da się zrobić w tak krótkim czasie. Chyba ze Ty jesteś cudotwórca i Tobie może by się to udało.

Kot
Gość

No nie ma jak program R. K ! Czyli bez programu muahaha Będę miły i grzeczny ( dla rady) !

Pipi
Gość

To program to na rok – jeden budżet,! bo jeden juz jest uchwalony chyba ze W. B zrobi z własnej kieszeni! Ha ha ha

Figo
Gość

Chyba słabo sie orientujesz bo budżet można zmienić w każdym momencie laiku

Jano
Gość

Ty Figo największy laiku z laików!!! Kto może w każdej chwili zmienić budżet? Chyba tylko ty swój. Budżet uchwalony przez Radę można zmienić ale tylko przy poparciu Rady a nie ot tak sobie bo obiecuje się wyborcom niestworzone rzeczy. No ale potem można zrzucić winę na Radnych, że to oni blokują te fantastyczne pomysły.

Wyborca
Gość

A gdzie programy wyborcze kandydatów? Nadal czekam

Www
Gość

Przecież są organizowane spotkania kandydatów z wyborcam i przedstawiają swoje ptogramy. Przynajmniej wiem ze Kuciński tak robi i Bagiński chyba organizował cos w Brzozowie,a Zakrzewski to nic nie wiem, nic nie slyszalem.

Rekin
Gość

W przyszłym tyg pan W. B robi zebrania bo widziałem zaproszenia

AKC
Gość

Jak W.B wypadnie tak jak w Brzozowie to szkoda jego czasu na te spotkania!!!

wpDiscuz