Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Wójtem zostanie Kuciński, Zakrzewski czy Bagiński?


Coraz bliżej do wyborów w Dzierzgowie. 5 stycznia o północy minął termin rejestracji kandydatów na wójta. Zgłoszenia do gminnej komisji wyborczej dokonać  mogły tylko wcześniej zarejestrowane komitety wyborcze, których –  przypomnijmy – zarejestrowano cztery. Kandydatów będzie jednak trzech, gdyż Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki swojego kandydata nie zgłosił.

– Kandydatów na wójta zarejestrowały trzy komitety (w kolejności rejestracji): Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego zgłosił kandydaturę Rafała Kucińskiego, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego zgłosił kandydaturę Mariusza Zakrzewskiego,  Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego zgłosił kandydaturę Witolda Bagińskiego – podaje Zofia Bartoszczyk urzędnik wyborczy w urzędzie gminy Dzierzgowo.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat?

Musi posiadać ukończone 25 lat i obywatelstwo polskie. Kandydat nie może być pozbawiony praw publicznych i wyborczych ani karany. Nie musi posiadać jakiegoś określonego stopnia wykształcenia, ani zamieszkiwać na terenie gminy, w której kandyduje.

Który ze zgłoszonych kandydatów uzyska największe poparcie, okaże się 29 stycznia. Jeżeli na jednego z nich mieszkańcy oddadzą więcej niż połowę ważnie oddanych głosów wybory będą rozstrzygnięte. Jeżeli tak się nie stanie, konieczna będzie II tura wyborów, w której zmierzą się już tylko dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów w pierwszej turze.  Poniżej sylwetki kandydatów.

Rafał Kuciński 36 lat, Szumsk.

Wykształcenie wyższe – marketing i zarządzanie w agrobiznesie, podyplomowe studia z zakresu administracji. Od 11 lat pracownik UG Dzierzgowo, obecnie zastępca kierownika USC, radny powiatowy. Żonaty, dwie córki w wieku 7, 10 lat.

Zakrzewski Mariusz 29 lat, Dzierzgówek.

Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w specjalizacji administracja  publiczna. Obecnie pracuje jako specjalista ds. kompletacji baz danych dla niemieckich ubezpieczycieli w Warszawie (siedziba firmy w Niemczech). Kawaler.

 Bagiński Witold 63 lata, Mława.

Wykształcenie wyższe Akademia Rolniczo Techniczna w Olsztynie oraz podyplomowe studia BHP. Przez osiem lat kierował powiatowym oddziałem ARIMR w Mławie, obecnie pracownik Trans Feed Mława. Syn prawnik.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

168 komentarzy

  1. pomysłowa 25/01/2017 o 20:00

    Podczas ostatnich wyborów przez niektórych kandydatów ubiegających się o mandat radnego naszej gminy była prowadzona praktyka w postaci dowożenia potencjalnych wyborców do lokali wyborczych a podobno nawet podawanie im napojów wyskokowych (wysoko procentowych)
    Szanowni kandydaci możne to jakiś pomysł 🙂

  2. Wyborca 24/01/2017 o 21:27

    Wybory tuż, tuż. Wygra Pan R. Kuciński w I turze! Pozdrawiam.

    • sowa 25/01/2017 o 07:46

      a to co???jakieś przecieki??…że wiadomo już z góry kto wygra???wszystko przed nami!!Niech wygra najlepszy!!

    • mieszkaniec 25/01/2017 o 16:09

      Kocham was wszystkich 🙂

    • xgrrrg 27/01/2017 o 21:55

      TUR – ,,wymarły przodek bydła domowego”.
      TURA – żona wyżej wymienionego

  3. Wyborca !!! 22/01/2017 o 12:38

    Moim skromnym zdaniem Pan R.K kandydując na radnego powiatowego dwa lata temu zawarł niepisaną umowę z mieszkańcami gminy, że będzie ich reprezentował w powiecie. Cóż takiego się stało, że zrywa umowę? Czy bardziej opłacalny stołek? Czyżby pieniądze i władza uderzyły do głowy? A może po dwóch latach rozmyśli się i będzie kandydować na posła? Następny kandydat W.B z racji osiągniętego wieku przedemerytalnego – osoba ta nie sprosta oczekiwaniom mieszkańców gminy. Praca, którą trzeba tu wykonać jest ponad jego siły. Trzeci kandydat M.Z młody, wykształcony człowiek, który po raz drugi kandyduje na fotel wójta. Nikt go nie promuje, nie stoją za nim, żadne partie ni klany rodzinne, żadne interesy. Może to właśnie jemu dać szansę!?!

    • Mieszkaniec 23/01/2017 o 10:01

      No jak nikt Z.M nie promuje przecież wszyscy wiemy kto ! Osoba która kandydowała ostatnio na wójta – nie wyszło , jako kierownik – nie wyszło to teraz może pan Z tez mu cos obiecał i to raczej pewne ! no i co ? I widzimy tu i interesy i klany rodzinne …

  4. sąsiedzi 20/01/2017 o 22:04

    Ludzie uspokojcie się i nie osmieszajcie sie

  5. admin 19/01/2017 o 16:25

    W związku z kilkoma adresowanymi do redakcji uwagami co do treści publikowanych przez naszych czytelników komentarzy, przypominamy, że czytelnik zamieszczając nawet anonimowy komentarz czyni to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność i do takiej odpowiedzialności może być pociągnięty przez pokrzywdzonego w przypadku umieszczania treści naruszającej normy prawne. Powtórnie apelujemy do czytelników o przestrzeganie w komentarzach zarówno norm prawnych jak i kultury dyskusji.

    • gemi 19/01/2017 o 19:43

      bravo!!!,bo to juz lekka przesada w tym wzajemnym oskarżaniu się!!…

  6. mieszkaniec 19/01/2017 o 09:21

    Za pana B też bedą rządzić

  7. zyga 18/01/2017 o 11:45

    Ten Kuciński to nie potrafi się wypowiadać na tych zebraniach 😉

    • OBECNY 18/01/2017 o 12:00

      WIDOCZNIE NIE BYŁĘŚ NA TYCH ZEBRANIACH TO FAKTYCZNIE MASZ CZEGO ZAŁOWAĆ. PROPONUJE ZAMIAST TEN TO PISAĆ PAN KUCIŃSKI.

    • mieszkaniec 18/01/2017 o 13:00

      Chyba Ci się zebrania pomyliły bo inaczej tego nie widzie ……-A i jeśli nawet to i tak to lepsze niż obiecywanie budowy placów zabaw-Moje Pytanie Panie B te place które pan chce budować {odsyłam do lektury ulotki Komitetu wyborczego Pana B} to co one mają powstać w każdej wsi?No bo 2 nowiusieńkie na terenie gminy są -no chyba że Pan nie wie nic o tym .Warto było by poznać choć odrobinkę Gminę w które chce się być Wójtem.Odrobinę szacunku dla wyborców a nie ulotka wyborcza metodą kopiuj- wklej. Pozdr.

  8. Bolo 16/01/2017 o 15:27

    w Kitkach też szału nie zrobił!!

    • BOLO 16/01/2017 o 16:40

      A TO ZROBIŁ !!!!!!!!!!!!!!!

  9. Szumsk 15/01/2017 o 16:27

    Ja Kuciński wygra to się wyprowadzam!!!!

    • Bobo 15/01/2017 o 16:44

      Jak będziesz potrzebować pomocy przy pakowaniu to daj znać , chętnie pomogę.

    • szumsk 2 15/01/2017 o 17:52

      a ja sie wprowadze

    • głos 17/01/2017 o 08:37

      Zacznij sie pakować 🙂

  10. Niki 15/01/2017 o 10:42

    https://m.facebook.com/photo.php?fbid=510951969109783&id=492912237580423&set=pcb.510952192443094&source=48 Z jakiej listy startował R. K do powiatu? Czy nie PSL? Na pewno. Był u mnie z Sp. Robertem i prosił o głosy. Teraz opowiada bzdury ze nie nic wspólnego z PSL??? Zapomniał kto na niego głosował bo startował wlasnie z PSL?? Tymczasem juz w marcu 2016 chciał sie przykleić do PIS ale tam go nie chcą. Spalił sie wszędzie. Zobaczcie co robili razem z ZM za plecami wójta

    • leszek 15/01/2017 o 12:15

      A co oni tam robili????

      • Janka 15/01/2017 o 12:45

        Zaraz coś wymyśla co tam robili

      • Normalny 15/01/2017 o 13:30

        Siedział na „Pogardzie” a co miał robić? Gdyby niki wstawil wszystkie zdjęcia to nie byloby prostych pytan.

    • obcy 15/01/2017 o 12:44

      Zgadza się PSL go wypromowało, a teraz nie chce mieć nic wspólne z PSL, oj brzydko tak się nie postępuje.

      • mieszkaniec 15/01/2017 o 13:11

        To PSL go wybrał czy mieszkańcy gminy ? Nie bądź śmieszny ! A cóż ten PSL dla tej gminy zrobił? Oczywiście oprócz obiecywanek z czego zresztą najbardziej słyną!!!

        • Mikus 15/01/2017 o 13:28

          Z jakiej listy startował ? Kto go polecał ludziom? Moze nie wójt? I nie ma nic wspólnego z PSL?

          • Mario 15/01/2017 o 14:56

            Startować z listy a być czlonkiem partii to dwie różne rzeczy . z tego co słyszałem sp.wójt popierał pania Grażynę . a co cie boli Mikus? Juz nie masz się do czego przyczepić?

          • Stary 15/01/2017 o 18:57

            To prawda wójt promował panią Grażynę ale mieszkańcy wybrali pana Rafała. Kogo obchodzi z jakiej listy startował. Widzę że w Dzierzgowie zaczyna ktoś manipulować politycznie. My tu się znamy jak łyse konie i jak głosujemy to na człowieka a nie na partie.

    • andre 15/01/2017 o 13:32

      Co robili z Z.M za plecami Sp Wójta
      „Panie Boże, strzeż mnie od nienawiści, od pogardy uchroń nas Panie” – mówi wdowa po Ministrze Mercie. „Pogarda” to film, który jest w pewnej mierze kontynuacją poprzedniego dokumentu autorek „Mgły”. Oglądając ten film trudno powstrzymać emocje.. FILM OGLĄDALI …pisz prawde bo wymyslasz i dopisujesz brednie ,co robili …całowali sie itp ..wymyslajac takie historie nie masz szacunku do siebie i pewnie do innych

      • wrzos 17/01/2017 o 19:40

        Ciekawe czy po filmie była kolacja i rozmowa ile w gminie można postawić kurników.

        • ;:; 18/01/2017 o 13:02

          Były dwie … Romantyczne i pewnie buzi buzi i co to chciales usłyszeć ! A może jeszcze jakieś szczegóły … Istna głupota sie szerzy…

          • benek 18/01/2017 o 14:50

            Dodaj, że ze świecami. Jak wójt nie był … nie dał rady to wysłał najbardziej kompetentne osoby w gminie. Przecież w takim towarzystwie to trzeba się umieć zachować bo to nie festyn.

    • Mieszkaniec 15/01/2017 o 14:02

      Czytając wasze komentarze mam wrażenie że to są wybory na przynajmniej prezydenta jakiegoś bogatego kraju a nie wybory wójta gminy która póki co nie ma perspektyw na poprawę, a już na pewno nie przez 2 lata trwania tej kadencji jak to co niektórzy obiecują.

      • Kino 16/01/2017 o 16:46

        A popcorn i coca-cola gdzie???

  11. Natalia 14/01/2017 o 22:01

    CZEMU WSRÓD KANDYDATÓW NIE MA KOBIETY ?

    • Rumcajs 15/01/2017 o 08:49

      Czemu się nie zgłosiłaś????????????????????

  12. Maly 14/01/2017 o 21:44

    Dziś było zebranie w Kamieniu z R. K. Ten pan chce zlikwidować szkole w Rzegnowie. Po za tym nie ma żadnego programu.

    • Lulu 15/01/2017 o 06:43

      Podpisz się jeżeli tak powiedział. Bo nic takiego nie będzie robił w ciagu 2 lat. A gruszki na wierzbie można każdemu obiecywać. Tylko z obietnic trzeba się wywiazac. A program na 2 lata to nie drogi chodniki oświata remizy świetlice place zabaw itd bo każdy inteligentny człowiek wie ze wszystkiego nie da się zrobić w tak krótkim czasie. Chyba ze Ty jesteś cudotwórca i Tobie może by się to udało.

      • Pipi 15/01/2017 o 10:21

        To program to na rok – jeden budżet,! bo jeden juz jest uchwalony chyba ze W. B zrobi z własnej kieszeni! Ha ha ha

        • Figo 15/01/2017 o 11:11

          Chyba słabo sie orientujesz bo budżet można zmienić w każdym momencie laiku

          • Jano 15/01/2017 o 12:07

            Ty Figo największy laiku z laików!!! Kto może w każdej chwili zmienić budżet? Chyba tylko ty swój. Budżet uchwalony przez Radę można zmienić ale tylko przy poparciu Rady a nie ot tak sobie bo obiecuje się wyborcom niestworzone rzeczy. No ale potem można zrzucić winę na Radnych, że to oni blokują te fantastyczne pomysły.

      • Kot 15/01/2017 o 11:18

        No nie ma jak program R. K ! Czyli bez programu muahaha Będę miły i grzeczny ( dla rady) !

    • bulo 15/01/2017 o 08:02

      A mi się wydaje ze na tym zebraniu wypadł nieżle!!! Było duzo dyskusji i ok..trzeba rozmawiac!! Dał radę!..

    • Anna 15/01/2017 o 08:36

      A W.B. powiedzial że zlikwiduje szkołę w Dzierzgowie. I co dużo osób w to uwierzy? Pewnie tyle co i w to że NIBY R.K powiedzial o likwidacji szkoly w Rzęgnowie. Jedno i drugie ściema ale co niektórym mogloby zamieszac w głowie. Ludzie po co piszecie brednie? Przecież na spotkaniu nie ma jednej osoby tylko conajmniej kilkanaście i wszyscy słyszymy co mówią kandydaci a co jest waszym chorym wymysłem. Pozdrawiam bajkopisarzy z Kamienia.

      • Benek 15/01/2017 o 11:35

        Dołączam się do pozdrowień.

      • oko 16/01/2017 o 16:52

        Nie pisz głupot jak nie byłeś

    • ??? 15/01/2017 o 11:07

      tak…wczesniej mial zwalniać pracowników gminy:)słowa wyjęte z kontekstu puszczone dalej w eter..tylko czy aby napewno przez tych z którymi rozmawial???

    • Kamień 15/01/2017 o 12:38

      Panie R.K. to nie Maly pisał tylko Długi

      • anonimo 15/01/2017 o 14:19

        Kamień. Ja tez tak myślę ze Długi bo sam kandydował do rady i nie przeszedł to teraz wszystkie psy wiesza na wszystkim i wszystkich z żalu. Dodam że sam na niego nie głosowalem. Panie R.K prosze robic swoje ! a przeciwnicy muszą coś wymyslać bo czym zabłysną jedynie pisaniem bredni i kłamstw. Życzę powodzenia!

        • b… 15/01/2017 o 20:13

          halo…ale kogoś szczerośc Długiego zabolała na zebraniu!! :)no i napewno nie był to p. Kuciński..:) szkoda że nie wszystkich stać na taką szczerość!!!no i nie wiem kto tu kogo oczernia!!??bo lepiej powiedzieć w oczy a nie poza oczy..

          • mieszkaniec gminy 15/01/2017 o 23:27

            To jednak Długi ? ! Ale jaka szczerość? Bo w te kłamstwa o zamykaniu szkoły , psl, pis,programie itd. to i tak nie uwierzylem ! Chwila to kto tu kogo oczernial ? Wydaje mi się ze tylko bulo napisał prawdę bo w dzierzgowie było tak samo – dal rade

          • bulo 16/01/2017 o 07:53

            ktoś robi więcej zamieszania niż wyżej wymieniony w komentarzu…albo prubuje zrobić- zrzucając podejrzenia na tego kto nie bał się otwarcie dyskutować..

          • werka 16/01/2017 o 09:32

            no tak to niestety bywa,że najlepiej osądza się poza plecami….

          • Buli 16/01/2017 o 10:11

            Skoro w Kamieniu była taka dyskusja to dlaczego została przeniesiona na codziennik? Ktoś kogoś nie zrozumiał? Czy trzeba było ubarwic? Ja rozumiem ze wszyscy z nas maja swojego kandydata i zapewniam was ze opisywaniem któregokolwiek z nich nic nie zmienicie!

          • oko 16/01/2017 o 16:50

            To trzeba było być na spotkaniu, a nie spać.

    • Mieszkaniec 15/01/2017 o 13:52

      A po co ta szkoła jeszcze istnieje ….. dla paru uczniów?! Popieram całkowicie jej zamknięcie i oby jak najszybciej!!!

      • Milo 15/01/2017 o 18:47

        Brawo oby zamknął ją jak najszybciej ,bo tylko ta szkoła generuję straty.Jednak bardzo w to wątpię czy radni się zgodzą z wiadomych wszystkim powodów. Jeden radny tam ,drugiego żona ,ale trzymam za pana R.K kciuki może mu się uda ,będzie już trzecim wójtem,który podchodzi do tego tematu,oby ostatnim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. Wyborca 14/01/2017 o 14:45

    A gdzie programy wyborcze kandydatów? Nadal czekam

    • Www 14/01/2017 o 16:08

      Przecież są organizowane spotkania kandydatów z wyborcam i przedstawiają swoje ptogramy. Przynajmniej wiem ze Kuciński tak robi i Bagiński chyba organizował cos w Brzozowie,a Zakrzewski to nic nie wiem, nic nie slyszalem.

      • Rekin 15/01/2017 o 11:39

        W przyszłym tyg pan W. B robi zebrania bo widziałem zaproszenia

        • AKC 15/01/2017 o 18:47

          Jak W.B wypadnie tak jak w Brzozowie to szkoda jego czasu na te spotkania!!!

  14. BMW 12/01/2017 o 19:19

    PAN k. ma chyba dobro pamięć i wie kto kopał pod nim dołki przez kilka lat w pracy .a co zrobi ???? ZOBACZYMY

  15. znajomy 12/01/2017 o 16:20

    Olo to słoik haha

  16. admin 12/01/2017 o 15:02

    Uprzejmie prosimy o zachowanie kultury dyskusji. Komentarze zwierające słowa lub treści powszechnie uznawane za obraźliwe mogą zostać usunięte.

    • głos 12/01/2017 o 13:15

      Zamilcz olo, większość ma głęboko w 4 literach twoje zdanie

      • Olo 12/01/2017 o 14:54

        Prawda zabolała, ooo jak mi przykro 🙂

          • haha 12/01/2017 o 20:57

            Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

          • głos 14/01/2017 o 13:57

            Czemu dałeś link akurat do tego?

          • dla 14/01/2017 o 19:34

            zapytaj sie informatyka

  17. Mieszkaniec 11/01/2017 o 21:58

    Mam tylko jedna pytanie do wszystkich kandydatów czy waszym głównym cele po objęciu stanowiska Wójta jest zwolnienie pracowników ,czy naprawdę tylko to jest najważniejsze?Bo jak posłuchałem wypowiedzi pana Z i pana B to ich jedyny i główny cel.Moim zdaniem jest dużo więcej spraw ważniejszych dla nas mieszkańców,a wy chcecie tylko stanowiska obsadzać swoją rodziną ,bo on wam chyba tylko chodzi.Prawda panowie stanowiska dla swoich ,tak ?

    • 856 12/01/2017 o 08:13

      Mieszkaniec niedługo będzie zebranie w Dzierzgowie organizowane przez Pana B. Ja bylem w Brzozowie i było pytanie czy będzie zwalniał pracowników. Otóż nie pisz głupot bo nie będzie. Za to byłem też na zebraniu organizowanym przez R.K to ma zostawić tylko Z.M a reszta ma polecieć. A do kadr ma zatrudnić baardzo bliską mu osobę. Nawet za P Nowicką ma już zaplecze. Możesz zapytać jednego z radnych bo też baaardzo bliska mu osoba

      • mieszkaniec 12/01/2017 o 09:07

        A ja byłem u Kucinskiego na zebraniu i bylo tez sporo osob i brednie piszesz nic takiego nie bylo- każdy potwierdzi! Zna się na rzeczy wie o czym mówi i nie obiecuje nie wiadomo czego a poza tym uważam ze obchodzi się prawda!

      • afid 12/01/2017 o 09:14

        I frytki do tego

      • Mel 12/01/2017 o 09:40

        856 skoro tak sie uniosłeś tym że niby B. ma zwalniac pracowników a to nie jest prawdą to czemu sam kłamiesz że K. będzie kogos zwalnial? Na którym spotkaniu tak popowiedział? Ja byłem na 2 i nic takiego nie słyszałem. I kogo ma niby zatrudnic? Podaj nazwiska skoro uwazasz że już wszystko jest ustawione

      • afid 12/01/2017 o 09:41

        Skończ swoją nieczysta kampanię 856 , olo itp twój adres IP mówi wszystko, tylko lepiej głośno tego nie pisać prawda?

  18. jamo 11/01/2017 o 20:28

    Mario zza krzaka czym sie wsławił,że chce być Królem ?zdobył jakieś ziemie?wygrał bitwy?na koniu umi jezdzic?czy lud go kocha ?

  19. dzierzgowek 11/01/2017 o 20:04

    Pan Zakrzewski …..nieeeee nieeee nieeeee nieeeeee jemu dziękujemy

  20. dzierzgowo 11/01/2017 o 19:55

    DZIERZGOWIAK ? Każdy chwali swego po prawdzie to żaden się nie nadaje ,ale jeśli już to Bagiński bo jest obcy ,a Kuciński promował 2 lata temu ten sam kit z byłym Wójtem i obecnie wielu radnych też była jemu przeciwna a dziś wchodzą mu po palcu w d??ę np.T??cz,K??????i,a o ”CZEREPACHU”szkoda gadać.Każdy mieszkaniec niech poważnie się zastanowi bo mrze stracić następne 6 lat jak za poprzednika.POZDRAWIAM dzierzgowiak ?

    • prawda 11/01/2017 o 21:52

      Pan W.B to ma 63lata i brakuje mu 2latek do emeryturki ,a potem dzierzgowiaki niech go p……ą w cztery litery ,taka jest prawda od ludzi go otaczających

      • PRAWDA. 12/01/2017 o 08:08

        Już nie wiesz co wymyślić, co? Nie pomożesz tym R.K. Rozumiem, że chodzi już jakby był wójtem, ale do wyników jeszcze trochę. A Ty nie cuduj z tymi bzdurami bo akurat ja wiem od ludzi otaczających R.K że ma być tylko notariuszem rady jak prezydent

        • Marta 12/01/2017 o 08:53

          Żaden wójt nie był, nie jest i nie będzie notariuszem rady. Rada to ma przewodniczącego. Zgodzę się z tobą, że Pan R.K. to na prezydenta a nie tylko na wójta to wspaniały człowiek. Jego podejście do ludzi. Byłam w Urzędzie ok pół roku temu spotkałam się w tym biurze z fachową obsługą ze strony pana RK i pozostałych pracownic. Panie Rafale życzę powodzenia!!!

    • ona 11/01/2017 o 21:55

      Wchodza i bedą wchodzić Panu R.K i W.B bo sami nie wiedzą kto wygra ,a stołki trzeba zachować

    • Dzierzgowiak ? 11/01/2017 o 22:51

      Był zwolennik pana Z to teraz jest zwolennik pana B no i co on nam jeszcze „mądrego ” napisze – raczej wymyślił, w jaki sposób oczerni?! Tylko skoro taki odważny w osądzaniu to dlaczego sam nie kandyduje, tylko ciągle pisze pod płaszczem anonimowego tchórza.

  21. Wyborca 11/01/2017 o 12:00

    Nie interesują mnie jakieś tematy poboczne, chciałbym wiedzieć jakie są programy wyborcze kandydatów

  22. Olo 10/01/2017 o 21:38

    Witam wszystkich serdecznie, moim skromnym zdaniem czas na nowego człowieka!!!
    Pan Rafał Kuciński to poplecznik byłego PSL-owskiego wójta, choć zdaje sobie sprawę, że
    u nas w Gminie panuje rolnictwo, to głosowane na tego Pana nic nie zmieni!!!
    Ludzie którzy nie mają gospodarstwa, tj: większość naszej cudownej młodzieży będzie musiała nadal emigrować za chlebem! Głos oddany na PSL-owca a raczej na ZSL-owca! nic w naszej Gminie na leprze nie zmieni i taka jest prawda, stary układ zostanie!! Młody człowieku weź dowód i idź oddaj mądrze swój głos, gdy tego nie zrobisz, to czeka cie emigracja, natomiast PSL-owcy nadal będą żyć z twoich podatków.
    Odnośnie Pana Witolda Bagińskiego mianowicie uważam, że skoro nie pracuje już w ARiMR to był ku temu jakiś konkretny powód !!! na pewno nie zrezygnował z pracy by u nas zostać wójtem Ludzie otrząśnijcie się PSL to jedyna opcja?

    • Kali 11/01/2017 o 09:10

      Olo jednym zdaniem wystarczyło napisać, że chcesz żebyśmy głosowali na Zakrzewskiego. A to w Niemczech już go nie chcą? To też musi być jakiś powód

      • Olo 11/01/2017 o 10:35

        Kali, teraz niech Panowie Kuciński i Bagiński wykażą się i niech wyjadą do Niemiec, powiem jedno: Nie wyjadą bo nawet języków nie znają !!! a te ich wykształcenie to magisterskie czy nie? a może w Gołotczyźnie robione przez koło gospodyń wiejskich?

        pozdrawiam rozsądnych ludzi 😉

        • Kali 11/01/2017 o 11:15

          Olo jakbyś umiał czytać po polsku to byś przeczytał gdzie zdobyli wykształcenie. A skąd Ty możesz wiedzieć kto jaki język zna? No Ty na pewno znasz język żmii bo takim się posługujesz. Pozdrawiam
          P.S do układania pustaków w Niemczech nie potrzeba wielkiej znajomości niemieckiego

          • Olo 11/01/2017 o 11:37

            Skoro do układania pustaków w Niemczech nie trzeba wielkiej znajomości języka niemieckiego to Pan Bagiński z Kucińskim się jak najbardziej nadają!!! Niemcy przyjmą ich do tej pracy z otwartymi ramionami!!!

            Gosc i Kali w w tej Gminie chyba za bardzo się nudzicie co?

          • Gosc 11/01/2017 o 12:05

            A pan Z juz szaleje. Spokojnie, spokojnie dasz upust nerwom 29.01 na ogloszeniu wyników wyborob. Juz raz pan Z pokazal co potrafi i tylko z tego został zapamiętany. A taki wykształcony, kulturalny a jednak nieobliczalny.

          • Olo 11/01/2017 o 12:15

            jeśli ja jestem Panem Zakrzewskim to ty jesteś Kucińskim lub Bagińskim hehe 🙂 ogarnij się trochę i weź się za pracę 😉

          • Gosc 11/01/2017 o 12:30

            Ty napisales ze jestem pracownikiem gminy wiec z tym ogarnianiem sie to zacznij od siebie

          • Olo 11/01/2017 o 12:40

            Gdzie tak napisałem? wskażesz, czy nie potrafisz czytać?

          • Luwru 11/01/2017 o 18:32

            Czytam wypowiedzi olo, i śmiech mnie ogarnia, nie musisz swego uwielbienia i zachwytu ta osoba tu przelewać ani obrażać innych kandydatów i wymyśliłac bo nie masz żadnych konkretnych przykładów na to. Więc nie osmieszaj się bardziej, ciemnogród! Ha ha, bo albo cierpisz na samo uwielbienie albo jesteś bliska/bliskim znajomym tego pana skoro tyle tu uwielbienia piszesz, normalnie rzygam tęczą, każdy ma swój rozum i zagłosuje na kogo mu pasuje, każdy widzi i pamięta zachowania kandydatów, więc nie uprawiedliwiaj siebie/jego. Pozdrawiam

          • Olo 11/01/2017 o 22:31

            ooo synek wziął mamę w obronę haha 🙂

          • Luwru 12/01/2017 o 08:46

            Nasza dalszą konwersacja nie ma najmniejszego sensu merytorycznego, albowiem egzystujesz w zbyt płytkim brodziku intelektualnym, a twoja elokwencja nie jest adekwatna do mojej erudycji, co koloiduje z moimi imperatywami, więc sp…. 🙂

          • Olo 12/01/2017 o 09:49

            Luwru posłuchaj, twoja erudycja jest na poziomie Kononowicza, jak dla mnie jesteś egzystencjalnym zerem, oraz pasożytem zerującym na pracy prostych ludzi. Natomiast twój poziom intelektualny dał swój prawdziwy wyraz na końcu twej durnej wypowiedzi!

          • Olo 12/01/2017 o 10:30

            Luwru posłuchaj, lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości, taka rada na przyszłość 😉

          • Gość 12/01/2017 o 10:46

            Olo korzystaj z niej! Tobie najbardziej sie tu przyda

          • Olo 12/01/2017 o 11:16

            ponownie mama 🙂 nawet fa forum panuje kumoterstwo i nepotyzm 🙂

          • informatyk 12/01/2017 o 11:28

            A może napisać po twoim adresie IP kim jesteś olo czy wstyd już by było? Szkoda ze taki wygadany nie byłeś na spotkaniach, niby z boku ogarnięty człowiek ale jednak ostro pi**********

          • Olo 12/01/2017 o 14:59

            Następny ignorant który myśli, że jestem Panem Zakrzewskim… taki z Ciebie informatyk jak ze mnie ksiądz 😉 pozdrawiam

          • gość 12/01/2017 o 11:40

            Jestem za stary na mamę! 🙂

          • głos 12/01/2017 o 11:44

            Olo weź sie lepiej za robotę bo twój mini mózg nie wytrzyma już wymyślania

          • Olo 12/01/2017 o 13:30

            Jeśli ja mam mini mózg, to Ty nie masz go wcale 🙂

          • postronny 12/01/2017 o 10:44

            Olo nie pogrążaj się bardziej a wraz z sobą jednego kandydata, bo każda twoja wypowiedz jest żenująca i dużo osób tak uważa minusujac twoje wypowiedzi i odpowiadając w sposób ciebie obrazajacy, brawo gość, kali, luwru i ha ha

          • ha ha 12/01/2017 o 08:59

            A co twoja z tym roku też będzie w komisji, i tak ci to nic nie pomoże, tylko znów nie rób afery jak ci inni powiedza NIE

          • Luwru 11/01/2017 o 18:36

            A i po tych postach na pewno nie oddam głosu na tego pana i innym odradzę po przeczytaniu tego.

          • Olo 11/01/2017 o 13:57

            Gosc, widzę że jednak nie potrafisz czytać 😉 pozdrawiam i skromności trochę. Dodam jeszcze że jeśli Kuciński rozumie tekst czytany na podobnym poziomie jak Ty, to nic dziwnego że Gmina tak kiepsko funkcjonuje.

          • Gosc 11/01/2017 o 14:27

            A tobie trochę kultury i ogłady życzę. A Kuciński odpowiada w tym momencie za gmine??? To czy z gmina jest zle czy dobrze to przez niego? Ty jestes taki ograniczony czy tylko takiego udajesz? Bo az nie chce mi sie wierzyc w to co czytam. Zadna dyskusja z toba nie ma sensu. Ciemnogrod i wszystko w tym temacie.

          • Olo 11/01/2017 o 15:34

            Jako zastępca kierownika USC odpowiada za pewną część funkcjonowania urzędu i ta właśnie część jest miernie administrowana!!! Gosc i kto jest ograniczony i ciemnogród? wszystko jasne Ty!!! haha

          • Gosc 11/01/2017 o 16:59

            Nie jestem jakims zwolennikiem p. Bagińskiego czy p. Kucińskiego ale nikt mi nie wmówi ze źle kieruje USC. Nieraz zalatwialem tam sparawy i bylem potraktowany uprzejmie i kompetentnie. Rozumiem ze popierasz Z. na wojta i masz do tego prawo ale na konkurentow nie wymyslaj niestworzonych rzeczy bo to jest żałosne. Sugerujesz ze Kuciński i Bagiński nie mają odpowiedniego wykształcenia. Otóż mają i wykształcenie i kilkanascie lat doswiadczenia a Zakrzewskiemu tego brakuje.

        • Gosc 11/01/2017 o 11:18

          Olo skoro pan Z jest takim poliglotą to co on chce robić na wsi? Jeszcze zapomni te wszystkie obce języki skoro nie bedzie się nimi posługiwał. Czy ty myślisz że tutaj każdy skończył 3klasy szkoly podstawowej i jest jakimś ciemniakiem a pan Z jedyną osobą z wykształceniem wyzszym MAGISTERSKIM? Jesteś w ogromnym błędzie.

      • Olo 11/01/2017 o 20:54

        Kali powiem jedno, ja jestem tylko obserwatorem i nie mam prawa głosu Niestety 😉

        • Nelll 11/01/2017 o 23:17

          To odpowiedzią chcesz się wybilić – za późno !

    • mieszkaniec dzierzgówka 11/01/2017 o 15:10

      Olo miejsce twe na polu, wśród b……ów

  23. Busiek. 10/01/2017 o 15:09

    Ludzie wszystko tylko nie Kuciński!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  24. Busiek 10/01/2017 o 12:48

    Ludzie wszystko tylko nie Bagiński!!!

  25. Prawdziwy 10/01/2017 o 09:18

    Życzliwy, Pracownicy Gminy Dzierzgowo i Wyborca – ale się rozpisales – jeden i ten sam! A to o tych pracownikach to lepszej głupoty nie mogles wymyślić sam siebie pogrążasz i chocbys złote góry obiecywał żeby zagłosować na Z to jednak on już nam się pokazał po awanturze w Brzozowie- to się pamieta

  26. Życzliwy 10/01/2017 o 08:46

    Mariusz Zakrzewski, najlepszy kandydat dla ludzi chcących dobrych zmian.

    • OBIEKTYWNY 11/01/2017 o 14:49

      ŻYCZLIWY PRZECZYTAJ CO NAPISAŁ PRAWDZIWY

  27. Pracownicy Gminy Dzierzgowo 10/01/2017 o 08:44

    Najgorszym wyborem będzie Mariusz Zakrzewski który zniszczy nasze życie, wyrzuci nas z pracy, boimy się o stanowiska. Proszę wybierzcie Kucinskiego. Rada Gminy Dzierzgowo i pracownicy

    • Anonimowo 10/01/2017 o 09:22

      Dobre ; )) joo za kuciniaka wszystkie zostaną darmo zjady

      • Gosc 10/01/2017 o 10:09

        Ten Pan ma nazwisko Kuciński a nie Kuciniak, trochę szacunku

    • Mieszkaniec 11/01/2017 o 21:51

      Jeśli jesteś jednym z kandydatów to zastanów się co ty wypisujesz za głupoty .Zwolnisz wszystkich pracowników i co sam będziesz tam pracował ,czy zatrudnisz swoich popleczników ,którzy będą tak samo mądrzy i doświadczeni jak ty.Urząd wójta nie jest po to żeby co 4lata zmieniać zatrudnione osoby ,popatrzcie na inne urzędy czy tam głównym celem Wójta Burmistrz czy Starosty jest wyrzucanie pracowników.Co Ci ludzie wam zrobili i to pytanie stawiam wszystkim kandydatom.

  28. Wyborca 10/01/2017 o 08:42

    Nie jestem za kandydatura Pana Kucinskiego ponieważ jest już pracownikiem gminy, radnym powiatu i nie sądzę że warto zostawiać takie dobre stanowiska dla 2 letniej kadencji wójta przy porównywalnym wynagrodzeniu, to kandydatura radnych i przedstawicieli szkoły którzy boją się zmian ujawniających ich trwające od lat przekręty . Witold Bagiński, dobry kandydat ale jednak obcy, popierany również przez radę, wygodny bardziej niż Mariusz Zakrzewski który mógłby wreszcie zrobić porządek z nepotyzmem w gminie. Dość już tych samych twarzy i rodzin u władzy, czas na zmiany ekipy.

    • obcy 10/01/2017 o 20:16

      Pan Kuciński bardzo odważny, może mało zyskać a dużo stracić, chyba nie do końca przemyślał swoja kandydaturę. Rada Gminy się nim odpowiednio zajmie,

  29. 99999 09/01/2017 o 22:01

    Tylko czy ktoś wykształcony i z umiętnościami w dobrym zarządzaniu będzie chciał u nas kandydować,wszyscy mądrzy to uciekają od nas

    • dzierzgowiak 10/01/2017 o 09:16

      no własnie 99999, a szkoda. Zapewne powody tych ucieczek to problem społeczeństwa, które najpierw na swoich narzeka, później swoich wybiera i znowu na swoich narzeka – błędne koło

    • Bbb 10/01/2017 o 20:03

      Tak jest bo mądrzy ludzie nie chcą za marną kasę być oczerniani i kłucić się z durniami.

  30. dzierzgowiak 09/01/2017 o 20:03

    Moim zdaniem żaden z powyższych kandydatów nie jest odpowiednią osobą na stanowisko wójta. Jest tu potrzebna osoba NIEZALEŻNA i odpowiedzialna. Kandydat, który jest teoretycznie najpewniejszy nic absolutnie nic nie zmieni, ta gmina to rodzinny biznes, do którego ciężko wejść komukolwiek z zewnątrz, a szkoda, bo jest tyle wykształconych, młodych ludzi, które w gminie obsługiwałyby z uśmiechem, a nie pretensją do całego świata, że ktoś przeszkodził w porannym spacerze po rynku…

  31. Johan 09/01/2017 o 19:59

    Macie chęci coś zmienić to na wybory a nie głupoty pisać że ludzie się śmieją na okolice

  32. Dzierz 09/01/2017 o 15:43

    Z tego co wiem to p Baginski rownież jest radnym powiatowym

  33. zdzichu z kopydłowa 09/01/2017 o 14:53

    Najlepszym kandydatem na wójta byłby !!! !!! !!! PRZEWODNICZĄCY KAMIL PRZYBYSZEWSKI !!! !!! !!!

  34. Iki 09/01/2017 o 14:36

    Ja wam Dzierzgowiaki napisze tak chcecie miec dalej ten sam syfy oczywiscie wybieracie jak chcecie ale pamietajcie osoba z gminy juz tam paracujaca nic nie zmieni uklady są beda i zostaną oczywiście wy tez zostaniecie tak jak teraz na lodzie

    • Wieczfnia 09/01/2017 o 16:22

      Oczywiście! Dzierzgowo tyle lat nie miało radnego powiatowego a teraz by go wyrzucili z rady? Zostawić R. K radnym!

      • powiatowy 09/01/2017 o 17:10

        Bagińskiego też trzeba zostawić w radzie powiatu. To popierajmy Zakrzewskiego

      • mil 09/01/2017 o 17:16

        Jako radny i tak juz dużo osiągnął teraz czas na wójta – jedyny na którego można zagłosować !

        • Wryty 09/01/2017 o 19:41

          Osiagnął hahahaha

        • Ono 10/01/2017 o 19:59

          A konktretnie możesz napisać co takiego osiągnął ,chyba masz na myśli nieme zgody na wszystko co zaproponował Starosta.Odsyłam do lektury protokołów z sesji.

    • Rada Rodziców SP Dzierzgowo 09/01/2017 o 19:41

      Wójt z Szydłowa też był pracownikiem i co? Akurat to mu bardzo pomogło odnalazł się jako wójt!! Kuciński tez się odnajdzie!!

      • Rysiek 10/01/2017 o 10:31

        co Ty człowieku porównujesz??!!! Teraz to się ubawiłem. Kogo z kim porównujesz?! Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz! I jeszcze mieszasz do tego Radę Rodziców. Bezczelność nie zna granic

      • obserwator 10/01/2017 o 20:10

        Nie porównuj Wójta z Szydłowo do Kucińskiego bo ubliżasz pierwszemu. On się zgubi, nie odnajdzie, mając tak wspaniałą Radę oni mu pokażą kto rządzi, wyprowadzą go w pole s……

  35. Roman 09/01/2017 o 13:26

    Wygra najlepszy, kompetentny kandydat czyli Pan Bagiński

    • Luwru 09/01/2017 o 13:48

      Moim zdaniem nie ma szans

  36. anonimowo 09/01/2017 o 13:26

    Kucinski!!!!

  37. Roman 09/01/2017 o 13:15

    oczywiście że wygra kompetentny i dla nas najlepszy kandydat czyli Bagiński

    • Ktos2 09/01/2017 o 13:57

      Jak to dla nas? Moze dla ciebie jest najlepszy ale bądź tak uprzejmy i nie wypowiadaj sie za wszystkich bo ja wcale nie uważam tego Pana za najlepszego, bynajmniej dla mnie.

  38. Buka 09/01/2017 o 09:47

    Bagiński hahahaha już to widze

  39. Nati 09/01/2017 o 09:30

    Myslę, że w tym wypadku najbardziej kompetentna osobą bedzie p. Bagiński. Ma doswiadczenie i będzie wiedział co zrobić z tym wszystkim co dzieje sie obecnie w gminie i buc moze wreszcie na stanowiska UG zasiądą osoby kompetentne, a nie jak do tej pory- syn szwagra brata…

  40. Anonimowo 09/01/2017 o 09:28

    Zakrzewski!!

  41. kacper 09/01/2017 o 09:04

    Za kucinskiego będzie to samo albo i gorzej. Nowickiej na pewno nie zwolnij.

    • Ja2 09/01/2017 o 09:34

      Za Kucińskiego będzie NAJLEPIEJ.

    • afid 09/01/2017 o 13:37

      Co wy wszyscy macie do niej?

    • Misia 09/01/2017 o 16:40

      Kucinskim będą rządzić radni. Już są w komitywie.

      • obserwator 10/01/2017 o 20:02

        Zgadzam się, Kucińskim będą rządzić radni, jeden z radnych co mieszka w Dębsku a jest radnym Dzierzgowo ( nie wiem dlaczego mieszkańcy Dzierzgowo nic z tym Panem nie zrobili nic, jeszcze go tolerują) on już nim rządzi i kieruje, może zastępcą Wójta chce zostać!!!!!!!

      • Jerzy 10/01/2017 o 20:40

        To chyba dobrze bo radni to nasi przedstawiciele. Kogo ma słuchać?

  42. kacper 09/01/2017 o 09:03

    Jestem za Zakrzewskim jedyny nie zależny kandydat.

    • Mala 09/01/2017 o 09:50

      I jedyny kandydat który nie ma żadnego doswiadczenia.