Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Bezdomni koczują w pustostanach


21 grudnia 2016 r. – odbył się wspólny patrol Grupy Zalewski wraz z policjantami dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Udało się dostarczyć żywność oraz ciepłą herbatę dla dwóch bezdomnych,którzy odmówili wyjazdu do ośrodka,a także sprawdzić miejsce zamieszkania osoby samotnej zgłoszonej przez anonimowego mieszkańca Mławy. Sprawdzono także pustostany, w których wcześniej przebywały osoby bezdomne. Kilka dni wcześniej wspólna akcja z policją zakończyła się uratowaniem trzech osób bezdomnych,którzy zostali przetransportowani do ośrodka pobytu dziennego.

 Akcja „Koczuję -nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę” potrwa do 1 marca 2017 roku,ale coraz częściej mieszkańcy Mławy i powiatu mławskiego dostarczają informacji o miejscach przebywania bezdomnych,a także przekazują ciepłą odzież dla osób bezdomnych. Grupa Zalewski wraz z nadchodzącym nowym rokiem ponawia apel o dalsze wsparcie akcji i informacje odnośnie miejsc koczowania ludzi bez dachu nad głową. Informacje można przekazać na adres poczty elektronicznej patrolszuka@wp.pl lub telefonicznie 666 590 418-wystarczy sms. Grupa Zalewski gwarantuje dyskrecję wszystkich osobom, które skontaktują się z wolontariuszami.Wspólne patrole z policją jak co roku będą kontynuowane,a grudniowemu patrolowi towarzyszyli dziennikarze TVP3.

źródło: GRUPA ZALEWSKI

 

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Bezdomni koczują w pustostanach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Powód koczowania w pustostanach jest jeden. W schronisku muszą być trzeźwi. Ich wybór ich życie.

dark
Gość

nie każdy pije trzeba sprawdzać każdy sygnał

wpDiscuz