Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Europejski Uniwersytet Latający w Gimnazjum nr 2


Gimnazjum nr 2 w Mławie od dawna angażuje się w inicjatywy i działania unijne. W związku z tym 14 grudnia szkołę odwiedziły ekspertka Team Europe Karolina Grot z Instytutu Spraw Publicznych i animatorka Antonina Dębska, które przybliżyły uczestnikom spotkania zagadnienia związane z wspólnym rynkiem UE. Przy tej okazji uczniowie zaprezentowali realizowane w szkole działania jak choćby – wymiana w ramach programu Erasmus+ czy Dzień Europejczyka.

W zajęciach z wykorzystaniem prelekcji oraz form warsztatowych brali udział uczniowie klas IIIe i IIIb. Omawianą tematykę młodzież aktywnie komentowała, zadawała pytania jak też zgłaszała uwagi. Wykazywali się przy tym umiejętnością analizy sytuacji, wskazywania szans i korzyści oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych zadań.

Miłym akcentem było wręczenie nagród w przeprowadzonym w szkole konkursie plastycznym pt. „Praca i edukacja w UE”. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Balcerowska kl. IId, drugie miejsce Julia Śmigelska kl. IIIe, trzecie miejsce Amelia Matraszek kl. Id.

red.

Europejski Uniwersytet Latający to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, kierowanej do szkół ponadpodstawowych, realizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem EUL jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz