Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jak udzielić pierwszej pomocy – czyli Bezpieczne Mławianki w PSP


Trwająca od połowy listopada V edycja kursu Bezpieczna Mławianka dobiega końca. Ostatnie zajęcia odbyły się 19 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie przeszły szkolenie dotyczące działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz na miejscu wypadku drogowego. Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze mławskiej straży pożarnej.

Panie dowiedziały się m.in. jak uchronić siebie i bliskich przed zatruciem czadem, jak działać gdy mamy do czynienia z zatruciem tlenkiem węgla, co zrobić gdy wybuchnie pożar. Dowiedziały się także jak działać, gdy będą świadkiem wypadku drogowego. Bezpieczne Mławianki uczyły się także udzielania pierwszej pomocy, w tym czynności resuscytacyjnych. Prowadzący zajęcia strażacy musieli odpowiedzieć na wiele, zadawanych przez panie, pytań.  Zajęcia w PSP zakończyły się pokazem sprzętu ratowniczego oraz bojowego, używanego m.in. podczas wypadków drogowych. Nie zabrakło także spektakularnego zjazdu po strażackiej rurze – panie jednak poprzestały na roli obserwatorek.

Szkolenie w straży pożarnej obejmowało wiele zagadnień, dotyczących m.in. udzielania pomocy przy zawale serca, padaczce, ataku astmy, przy zadławieniach czy wykonaniu resuscytacji niemowlęcia. Panie zyskały zatem ceną wiedzę, która może okazać się przydatna w codziennym życiu i w trudnych, wymagających natychmiastowej  interwencji,  sytuacjach.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz