Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Cztery komitety mogą wystawić kandydatów na wójta w Dzierzgowie


Minął termin rejestracji u Komisarza Wyborczego w Ciechanowie komitetów wyborczych, z których każdy będzie uprawniony do wystawienia kandydata na wójta w przedterminowych wyborach zarządzonych na dzień 29 stycznia 2017 r.

W ustawowym terminie rejestracji dokonały cztery komitety (w kolejności ich rejestracji):

Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego  pełnomocnik Mariusz Zakrzewski), Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego (pełnomocnik Edyta Kucińska), Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki (pełnomocnik Jarosław Valentino Krupiński), Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego (pełnomocnik Jan Krzysztof Komosa).

Już tylko pięć tygodni dzieli mieszkańców gminy od terminu wyborów. To będzie bardzo krótka, ale – domyślać się można – intensywna kampania. Kandydaci zapewne już pracują i układają plany działania, ale kampania właściwego rozpędu nabierze z momentem formalnego ogłoszenia nazwisk kandydatów, których należy zarejestrować do 5 stycznia do północy. W przypadku trzech zarejestrowanych komitetów sprawy wydają się oczywiste. Mariusz Zakrzewski z Dzierzgówka, Rafał Kuciński z Szumska  i Witold Bagiński z Mławy to dla mieszkańców gminy znane nazwiska.

Mariusz Zakrzewski kandydował  już na wójta Dzierzgowa podczas ostatnich wyborów, uzyskując drugi wynik. Rafał Kuciński i Witold Bagiński to radni powiatowi z listy PSL w obecnej kadencji rady. Pierwszy z nich jest radnym powiatowym z okręgu Dzierzgowo – Szydłowo – Wieczfnia Kościelna i kierownikiem USC w urzędzie gminy Dzierzgowo, drugi do niedawna był szefem ARiMR w Mławie. Co do czwartego komitetu – Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki, przypuszczać można, że jeżeli oczywiście komitet zgłosi kandydata na wójta, będzie to sam jego pełnomocnik, czyli Jarosław Valentino Krupiński z Mławy. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie walczył o mandat radnego Rady Miasta Mława, a w poprzednich o mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ