Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wigilia miejska w Mławie


Corocznym, mławskim zwyczajem stało się  spotkanie wigilijne organizowane przez ratusz dla mieszkańców miasta i gości. Tak również było 17 grudnia tego roku.

Co prawda spotkanie wigilijne nie cieszyło się aż taką popularnością jak spotkanie mikołajkowe, kiedy to w sali kina brakowało nawet miejsc stojących,  ale wigilijni goście też tylko gdzie nie-gdzie pozostawili na sali jakieś miejsca siedzące.

Bardzo ładna była oprawa artystyczna uroczystości. Świetnie zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka, grając tradycyjne kolędy.

Program artystyczny w wykonaniu solistów mławskiej szkoły muzycznej oraz dziecięcego i młodzieżowego zespołu zbudował atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt,  niosących pokrzepienie i nadzieję, a świąteczna radość przeplatała się z nostalgią i zadumą.

Kolejnym tradycyjnym elementem spotkania było dzielenie się opłatkiem, który poroznosiły w koszyczkach dzieci w anielskich strojach.

Przedtem jednak ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu mławskiego odczytał fragment Ewangelii, a potem mówiąc o tegorocznym patronie roku kościelnego św. Bracie Albercie, nawiązał do pięknego zwyczaju dzielenia się chlebem.

– My dzisiaj też bierzemy do ręki po raz kolejny w życiu biały chleb, który każdego dnia na ołtarzach całego świata staje się Tym, który się urodził w Betlejem. Życzę moi kochani, byśmy w tym czasie Bożego Narodzenia ale i całym Nowym Roku starali się być jak chleb dla każdego spotkanego człowieka – życzył zebranym ks. Ziółkowski.

Serdeczne życzenia złożyła mieszkańcom obecna na spotkaniu poseł Anna Cicholska. Mławianom życzenia złożyli też burmistrz, przewodniczący rady powiatu, wiceprzewodniczący rady miasta i komendant policji.

Ostatnim elementem spotkania był poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów podawany w ustawionym przed Miejskim Domem Kultury namiocie.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

17 - liczba komentarzy w artykule "Wigilia miejska w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
po co
Gość

komentarze od Jola, Smaczne, Mikolaj, Seniorka, Monika i Smakosz wszystkie takie same, napisane ciągiem po sobie i według tego samego klucza. Tylko nie wiem po co ktoś chce sprawiać wrażenie, że mieszkańcom się podobało.

Jola
Gość

Było bardzo ładnie i nastrojowo !

Smaczne
Gość

Bylo dobrze i bardzo smacznie. Nikt nie wyszedl z pustym zoladkiem

Mikolaj
Gość

Badzcie dobrzy dla siebie. Swieta powinny zblizac a nie dzielic.

Seniorka
Gość

Zblizaja sie Swieta. Czas pogodzenia sie zwasnionych stron.

wpDiscuz