Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Macierzysta szkoła zagrała koncert dla Igi


To kolejny rok w którym Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 organizuje koncert charytatywny dla Igi Rudnickiej, uczennicy SP Nr 4, walczącej z chorobą nowotworową. Koncertowi towarzyszyła aukcja świątecznych ozdób i wolontariusze z puszkami, a całość zebranych pieniędzy przekazywana jest na leczenie dziewczynki.

16 grudnia sala gimnastyczna wólczańskiej szkoły wypełniła się dziećmi, którzy wraz ze swoimi rodzicami czy dziadkami przyszli wesprzeć Igę w jej zmaganiach z chorobą. Na scenie wystąpiły przede wszystkim dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej,  które przygotowały bardzo różnorodny repertuar. Były kolędy i pastorałki, ale również taniec i recytacja wierszyków. Nie zabrakło repertuaru dla nieco starszej młodzieży – akcję podobnie jak w roku ubiegłym wsparli członkowie mławskiej grupy Najlepszy Przekaz W Mieście – Adam Rudnicki i Kamil Demby, którzy zaśpiewali kilka piosenek. „Rudnik” opowiedział jakie wrażenie wywarła na nich jedna z wizyt w szpitalu onkologicznym i jak stała się inspiracją do napisania tekstu piosenki o zmaganiu najmłodszych z ta chorobą.Dyrektor Joanna Wyszkowska przeczytała list od Igi z podziękowaniem za wsparcie i pomoc. W tanecznych rytmach utworów wykonywanych przez Piotra Marlęgę dzieci świetnie się bawiły.

 JK

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Macierzysta szkoła zagrała koncert dla Igi"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Brava
Gość

Brava dla szkoly na rzecz Igi

Serduszka
Gość

Fajnie ze dzieci sa takie otwarte

wpDiscuz