Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Piszą o nas w tureckiej prasie


W dniach  3- 8 października w ramach projektu Erasmus+ gościliśmy w naszym gimnazjum nauczycieli z gimnazjum 17 Subat Anadolu Lisesi, z Trabzon (Turcja).

Nauczyciele dwójki wraz ze swoimi uczniami oraz gośćmi z Turcji pracowali nad wspólnym projektem Digital Literacy, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą na temat cyfrowych metod nauczania, wykorzystania TIK na zajęciach lekcyjnych oraz pracy z interaktywnymi i multimedialnymi środkami dydaktycznymi.

Nadrzędne cele projektu to: „wymiana dobrych praktyk”, promowanie nauki języków obcych, wzajemna nauka otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Projekt Erasmus+ Digital Literacy był dla nas cennym doświadczeniem. Poznaliśmy serdecznych, wrażliwych i otwartych na świat ludzi, ich szkołę, w której na co dzień pracują i miasto rodzinne – Trabzon.

Dzięki nim przekonaliśmy się, że różnice kulturowe i obyczajowe nie stanowią żadnych barier. Cztery języki, w których się porozumiewaliśmy, czyli polski, turecki, niemiecki i angielski są dla nas dowodem na to, że możliwości komunikowania się są praktycznie nieograniczone, a zdobyte doświadczenie i korzyści z tego wynikające, bezcenne.

Naszym wspaniałym gościom bardzo podobała się wizyta w  Gimnazjum nr 2. Podziwiali oraz byli zafascynowani metodami aktywizującymi jakimi pracujemy z młodzieżą. W rozmowach, chętnie wymieniali się poglądami oraz metodami z naszymi nauczycielami. Byli pod wrażeniem, że w tak młodym wieku nasza młodzież jest wszechstronnie nauczana, czego przykładem jest to, iż umie rozwiązać dany problem, poradzić sobie w wyjątkowych sytuacjach, zarówno w naukach humanistycznych jak i matematyczno – przyrodniczych. Zaś język angielski i niemiecki nie stanowił dla uczniów żadnej bariery w porozumiewaniu się z zaproszonymi gośćmi.

Na dowód, że wizyta w  Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie była owocna niech posłuży fakt, iż zostaliśmy zaprezentowani w Turcji w jednej z gazet.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Piszą o nas w tureckiej prasie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wiedzon
Gość

Głos z Przasnysza
Polano Ruso FOBIA https://youtu.be/iev_jCJCQOg

wpDiscuz