Stupsk. Rywalizacja o puchar wójta rozpoczęta

amigo-konopki25 listopada 2016 r. w Gminie Stupsk rozpoczęły się coroczne rozgrywki ligowe halowej piłki nożnej. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 9 zespołów, które rywalizowały będą przez najbliższe trzy miesiące o Puchar Wójta Gminy – Jacka Świderskiego.

W meczu otwarcia spotkały się dwie drużyny ze Stupska. Nieznaczną przewagę przez całe 24 minuty wykazywali zawodnicy Tomasza Machnackiego i w efekcie pokonali przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej 2:0.

Drugie spotkanie było jednostronnym popisem zespołu Amigo Konopki, który jest jednym z faworytów turnieju. W meczu z debiutantami rozgrywek futsalowych – „Gangiem Świeżaka” zwyciężyli 18:3. Niezwykłą skuteczność wykazywał lewoskrzydłowy zawodnik ofensywny „Amigosów” Adrian Kociak (8 goli), którego każdy strzał w światło bramki kończył się efektownym golem.

W trzecim meczu gimnazjaliści ze Stupska „My tu tylko sprzątamy” pokonali zdekompletowaną drużynę Oldboy 5:2.

Niewiele brakowało aby ostatnie spotkanie zakończyło się dużą niespodzianką, po pierwszej połowie Konopianka Konopki przegrywała z Wolą Szydłowską 0:2. Druga połowa należała jednak do faworytów i ostatecznie zespół Romana Nagalskiego poległ przegrywając 2:4.