Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Mężczyzna znaleziony w pobliżu Al. Marszałkowskiej zmarł z wychłodzenia


dsc_0004We wtorek 22 listopada rano, przy Alei Marszałkowskiej w Mławie, od strony lasu, odnaleziono ciało 60 –letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna zmarł na skutek wychłodzenia organizmu.

– Mężczyznę leżącego w pobliżu chodnika mężczyznę zauważył przejeżdżający rowerzysta i powiadomił policję. Poza patrolem, na miejsce przyjechała także karetka pogotowia, jak się jednak okazało, na pomoc mężczyźnie było już za późno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie organizmu. Policjanci prowadzący czynności ustalili jego tożsamość, to 60- letni mieszkaniec pow. mławskiego, który od pewnego czasu był osobą bezdomną – podaje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Policja apeluje:  wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy policji 997 lub  powiadomić dzielnicowego o miejscu przebywania bezdomnego – taka interwencja może uratować mu życie. Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Jeśli przejdziesz obojętnie, myśląc „pijak – niech leży” albo „niech ktoś inny zadzwoni”, może się okazać, że osoba potrzebująca natychmiastowej pomocy, właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie życie- wystarczy chociażby anonimowo, powiadomić policję.

Informacje o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne można przekazywać także dzielnicowym. Telefony kontaktowe do dzielnicowych dostępne są na stronie internetowej KPP w Mławie oraz aplikacji Moja Komenda.

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz