Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Szreńsk. Konkurs „KTO NIE PALI JEST NA FALI”


wp_20140627_034Z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku odbył się konkurs antynikotynowy pod hasłem „Kto nie pali jest na fali”.

KSP Mława nabór

Konkurs miał charakter edukacyjno-profilaktyczny a jego głównym celem było uświadomienie młodzieży gimnazjalnej szkodliwości palenia papierosów oraz wzmacnianie w nich motywacji do nie palenia. Przedstawiciele grupy PaTPORT podczas apelu dla uczniów podkreślili, że to taka nietypowa lekcja, która ma zachęcić i zmotywować wszystkich do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Po krótkim wstępie prowadzący zaprosili do obejrzenia materiału filmowego pt. „Nikotynizm. Mówię Wam nie warto”. Dwie relacje – dwa świadectwa byłych palaczy wzbudziły w uczniach refleksję, czy warto sięgnąć po pierwszego papierosa?

W dalszej części odbyła się gala konkursowa czyli rozstrzygnięcie szkolnego konkursu antynikotynowego, do którego zobowiązane były przystąpić klasy I, II i III gimnazjum. Każda klasa miała do wykonania trzy zadania: prezentację multimedialną o tematyce antynikotynowej, scenkę prezentującą szkodliwość palenia tytoniu oraz emblematy – znaczki antynikotynowe.

Zanim Jury ogłosiło wyniki konkursu, prowadzący zaprosili wszystkich do wysłuchania głosu młodzieży w profilaktyce uzależnień. Grupa PaTPORT apelowała do swoich rówieśników – „Nie przystawaj z palaczami, rzuć palenie i bądź z nami”. Następnie młodzi ludzie pokazali, iż preferują twórczą profilaktykę, sięgając po różne dziedziny sztuki jak np. taniec. Wielkie oklaski otrzymali uczniowie z grupy PaTPORT, którzy zatańczyli „Macarenę” oraz „W stronę słońca…” po to aby pokazać, że można rozwijać swoje pasje i zainteresowania bez uzależnień.

Organizatorzy konkursu Pani Katarzyna Bagińska i Pani Agnieszka Bilicka podkreślili, iż taka akcja pobudzi w młodych ludziach głęboką refleksję nad swoim postępowaniem, przyczyni się do pozytywnego myślenia i właściwego działania. Na koniec Panie życzyły wszystkim zdrowych i czystych płuc.

źródło: ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz