Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Oskarżenie przeciw dyrektor MDK skierowane do sądu


slider_prawo_jazdy_silverW dniu wczorajszym  (18 listopada) mławska prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Katarzyny K., dotychczas podejrzanej o to, że w dniu 17 lipca 2016 r. w Mławie na ulicy Kopernika kierowała autem będąc w stanie nietrzeźwości. Postępowanie zakończyło się postawieniem Katarzynie K. zarzutu o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a sprawa trafi do mławskiego sądu.

KSP Mława nabór

 – Zebrany materiał dowodowy pozwala na postawienie Katarzynie K. zarzutu z art. 178 a §1 (prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – red.). Taki akt oskarżenia dziś, a najpóźniej w poniedziałek trafi do Sądu Rejonowego w Mławie  i tego aktu będziemy bronić przed sądem. Na tym etapie innych informacji o postępowaniu nie chcę udzielać – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Wiadomo jednak, że w toku postępowania Katarzyna K. składała wyjaśnienia oraz wnioski dowodowe. W celu sprawdzenia wiarygodności składanych wyjaśnień prokuratura zleciła przeprowadzenie badań retrospektywnych, jednak opinii z ich wyników na razie nie ujawnia.

Podejrzana próbowała też odzyskać zatrzymane w dniu 17 lipca br. prawo jazdy składając zażalenie na postanowienie prokuratury o jego zatrzymaniu. Ten wniosek obrońcy Katarzyny K. został jednak przez mławski sąd we wrześniu oddalony. Sąd oparł się na wyjaśnieniach złożonych przez podejrzaną w dniu 19 i 21 lipca br., w których przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu.

Przypomnijmy, Katarzyna Maria K. jest podejrzana o to, że w dniu 17 lipca 2016 na ulicy Kopernika w Mławie kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

JK

Art. 178 a KK

§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Oskarżenie przeciw dyrektor MDK skierowane do sądu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anna
Gość

No w końcu – już myślałam że to ucichnie – ta baba dawno już powinna odejść. Zero kultury i taktu. Sama byłam świadkiem jak krzyczała na ludzi przed kasa w kinie kosmos.

abc
Gość

Zapowiada się ciekawy proces. Nie tylko ze względu na rangę popełnionego przestępstwa przez osobę publiczną, ale też konfrontację mławskiego establishmentu PSL – PO i osób powiązanych ze starymi służbami specjalnymi a organami ujawniającymi, ścigającymi przestępców i wydającymi wyroki. Z jednej strony establishmentem, który ma swoje korzenie w PRL-u (ludzie ci rozpoczynali w PRL-u swoje biznesy, kariery, tworzyli podstawy swojej pozycji w dziesiejszym Układzie) a Instytucjami , które stoją na straży demokrtycznego państwa prawa, urzeczywistniającymi zasady spawiedliwości społecznej, które od jakiegoś czasu wykonują swoje powinności w sposób właściwy, a wręcz perfekcyjny.

Ktoś...
Gość

Sprawa zostanie umorzona ze względu na małą szkodliwość, a przecież akta osobowe tej pani muszą pozostać czyste, żeby mogła nadal zajmować swoje stanowisko, bo chyba osoba karana nie może pełnić tak eksponowanego stanowiska ani w administracji państwowej, ani w administracji samorządowej.
W taki oto sposób sprawa zostanie definitywnie zakończona i na stałe zamieciona pod dywan.

AS
Gość

Czy można publiczne stanowisko hańbić zarzutami i jazdą pod wpływem alkoholu? Za dwa lata będzie szansa oderwać od stołków tą sitwę i to się stanie, ludzi na całym świecie mają dość utrzymywania przy korycie wieprzy, które widzą tylko własne zady i wzajemnie się po nich poklepują

Abstynent
Gość

Na grzywnej się zakończy.

wpDiscuz