Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Mandaty najczęściej dostawaliśmy za nadmierną prędkość


slider prawo jazdyDwóch nietrzeźwych kierowców,780 kontroli trzeźwości, 133 mandaty wystawione kierującym pojazdami, głównie za nadmierną prędkość i 8 mandatów dla pieszych – tak w statystyce mławskiej policji zapisał się długi listopadowy weekend.

Policyjne działania pn. „Listopadowy weekend”,  trwały od czwartku do niedzieli. W tym czasie policyjne patrole prowadziły wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na drogach całego powiatu mławskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 780 kierujących. Podczas działań zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących:

-piątek, godz. 13:10, Mława, ul. Warszawska- Dariusz J. lat 29, zam. Ostrów Mazowiecka, kierował samochodem marki Mercedes, będąc w stanie nietrzeźwości ( ponad 0,50 promila alkoholu);

– sobota, godz. 9:05, droga W 544 w m. Kluszewo- patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Daewoo Matiz, 43- letniego Pawła M., mieszkańca pow. mławskiego.  Mężczyzna miał w organizmie  ponad 0,70 promila alkoholu. Ponadto, jak się okazało, kierował samochodem pomimo sądowego zakazu.

Podczas długiego weekendu na drogach pow. mławskiego nie doszło żadnego wypadku, policjanci odnotowali natomiast 10 kolizji drogowych. Ich przyczyną było najczęściej niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas weekendowej akcji, policjanci ukarali w mandatami ponad 141 osób,  tym 133 kierujących pojazdami oraz 8 pieszych. Najczęściej popełniane przez kierujących wykroczenia to nadmierna prędkość, nieużywanie pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz niewłaściwe zachowanie kierującego względem pieszego. Pod szczególnym, policyjnym nadzorem byli także piesi. Policjanci ukarali  mandatami  8 nieostrożnych pieszych. Powodem takiej reakcji było najczęściej przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz brak elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

źródło:KPP Mława

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mandaty najczęściej dostawaliśmy za nadmierną prędkość"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
pankracy
Gość

Tytuł brzmi jakby to redakcja dostawała te mandaty :))

wpDiscuz