Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Gmina Stupsk. Trwają warsztaty „Świadoma i bezpieczna”


slider1Od 10 listopada w gminie Stupsk rozpoczął się projekt „Świadoma i bezpieczna – bezpłatne warsztaty dla pań” Do udziału w projekcie zgłosiło się 28 kobiet, które wezmą udział w warsztatach z zakresu samoobrony ,pierwszej pomocy przedmedycznej , prewencji kryminalnej oraz dietetyki. Projekt ten jest efekt współpracy Gminy Stupsk, Posterunku Policji w Szydłowie oraz Akademii Sztuk Walki SENESHI.

Oficjalnego rozpoczęcia projektu dokonał Wójt Gminy – Jacek Świderski oraz Kierownik Posterunku Policji w Szydłowie – asp. sztab. Paweł Gołębczyk. Podczas pierwszych zajęć panie spotkały się z ratownikiem medycznym – Marcinem Szarpakiem oraz mł. asp. Krzysztofem Szymańskim , którzy zaznajomili uczestniczki z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mimo, iż godzinne spotkanie to niewiele czasu aby zgłębić wszystkie wiadomości z tak szerokiej i jednocześnie ważnej tematyki to jesteśmy przekonani, że zajęcia przyczyniły się zwiększenia świadomości kobiet, a zdobyta wiedza pozwoli paniom sprawnie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia osób potrzebujących pomocy.

Koordynatorami projektu są Elżbieta Mizerska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku i Mariusz Olszewski- koordynator ds sportu.

O projekcie:

Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej podzielonej na dwa bloki:
I BLOK (4 godziny) – zajęcia praktycznej samoobrony-symulacje zagrożeń, podstawowe sposoby obrony przed napastnikiem – zajęcia przeprowadzi wykwalifikowany instruktor systemu samoobrony Combat Hosinsul – Artur Możdzonek
II BLOK ( 4 godz.) – spotkania ze specjalistami z zakresu – ratownictwa medycznego ( pomoc w nagłych wypadkach, zasady bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy)
– prewencji kryminalnej: zapobieganie niektórym rodzajom przestępstw , cyberprzemoc
– dietetyki – warsztaty ” Żyj w zgodzie z własnym ciałem”

Zajęcia odbywały będą się na hali sportowej w Morawach (co drugi czwartek) w godz. 19.00 – 20.00 W ramach projektu zaplanowanych zostało 8 spotkań.

 źródło i foto: Olszewski Mariusz UG Stupsk

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz