Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

I Konkurs Piosenek i Pieśni Patriotycznych w Mławie


sliderWeronika Sęczkowska, Natalia Skowrońska i Małgorzata Krajewska z Gimnazjum nr 2 w Mławie to zwyciężczynie organizowanego po raz pierwszy w Mławie konkurs Piosenek i Pieśni Patriotycznych.

KSP Mława nabór

10 listopada, w przededniu Święta Odzyskania Niepodległości Akademickie Centrum Kształcenia po raz pierwszy zorganizowało w auli PWSZ w Mławie. Konkurs ma szansę wpisać się na stałe do kanonu imprez towarzyszących obchodom Święta Odzyskania Niepodległości. Konkurs poprowadził ppłk. Dariusz Kosakowski. Założeniem organizatorów było przedstawienie polskiej historii, i przywołanie przez te pieśni wszystkich bohaterów narodowych, od czasów najdawniejszych do współczesności, zarówno  tych znanych z nazwiska i imienia ale też tych nieznanych.

Do konkursu zgłosiły się dwa zespoły i czwórka solistów. Wśród nich najwyżej oceniony został występ zespołu wokalnego z Gimnazjum nr 2 w Mławie w składzie: Weronika Sęczkowska, Natalia Skowrońska i Małgorzata Krajewska, który wykonał piosenkę „Biały krzyż”. Drugie miejsce jury przyznało Kamili Kurek, uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Mławie za wykonanie utworu „Dokąd idziesz człowieku” zespołu Quo Vadis. Trzecie miejsce przypadło Maksymilianowi Sobotce, uczniowi Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej za wykonanie „Kolędy partyzanckiej”.

Oprócz laureatów, w konkursie zaprezentowali się również Agnieszka Lipińska, Robert Tokarski i zespół wokalny z Gimnazjum w Wiśniewie.

Największe oklaski zebrał jednak występująca poza konkursem grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym.

 Zaśpiewane przebojowo, choć poza konkursem piosenki „Kocham Cię Polsko” oraz „Jestem Polakiem”  wzbudziły wśród słuchaczy niespotykany aplauz. Występ młodych artystów spodobał się do tego stopnia, że  poproszono ich o występ na bis.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz