Szkolenia Oskar Mława
Pumpjack Party Game Google Play

Wygrana bez najlepszego strzelca. Premierowe trafienie Samluka

Spotkanie z Dolcanem Ząbki okazało się pechowym dla Szymona Masiaka. Nabawił się na tyle poważnego urazu, że rundę jesienną ma już z głowy. Bez niego mławianie będą musieli sobie radzić w dwóch pozostałych meczach z MKS-em Przasnysz i Bugiem Wyszków.

Masiak strzelił w tym sezonie siedem goli, co na tle pozostałych naszych graczy stanowi imponujące dokonanie. Pokonywał kolejno bramkarzy Ostrovii Ostrów Mazowiecka, MKS-u Ciechanów, Pogoni II Siedlce, Błękitnych Raciąż, Podlasia Sokołów Podlaski, Tęczy Łyse oraz wspomnianego na wstępie Dolcanu.

Przeciwko zespołowi z Ząbek trafił do bramki w 54. minucie spotkania. Niestety kilkanaście  minut później został bezpardonowo zaatakowany przez jednego z konkurentów. Na boisko już nie wrócił – wizyta w szpitalu przyniosła bolesną diagnozę. Doszło do złamania jednej z kości śródstopia, co oznacza paromiesięczną przerwę od futbolu.

Bez niego mławianie rywalizowali na wyjeździe z beniaminkiem Unią Warszawa. O sukcesie podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka przesądziła akcja z pierwszej połowy. Tomasz Więckiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Daniel Samluk popisał się celnym uderzeniem.

Wcześniej szansę na bramkę miał Marcin Rogoziński, ale przegrał pojedynek z miejscowym bramkarzem. Jeszcze lepszą okazję zmarnował Jakub Wróblewski. Krystian Gosik wywalczył rzut karny, którego na bramkę nie zdołał zamienić jego starszy kolega z zespołu. Strzelił identycznie w to miejsce, w którym czekał już bramkarz Oskar Bargieł.

W sobotę 12 listopada Mławianka rozegra ostatni mecz jesienią na swoim boisku. O godz. 13 rozpocznie się pojedynek z MKS-em Przasnysz.

Unia Warszawa  – MKS Mławianka Mława 0:1 (0:1)

Mławianka: Jabłonowski – Wawrzyniak, Rogoziński, Radziszewski, Lopez, Drzewiecki, Więckiewicz, Samluk (70 Brzozowski), Ł. Wróblewski (55 J. Wróblewski), Tomczak, Pocieżnicki (75. Gosik)

XVII kolejka: Łomianki – Delta 3:1, Hutnik – Wisła II 0:4, Unia – Mławianka Ostrovia – Pogoń II 1:2, Ożarowianka – Łyse 3:0, Bzura – Ciechanów 1:2, Bug – Błękitni 1:2, Przasnysz – Podlasie 5:1, Dolcan – Mazovia 5:1, Czarni – Pogoń 2:2