Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Już wkrótce światłowodowy Internet będzie dostępny w Mławie


sliderrSześciu tysiącom użytkowników w Mławie sieć Orange planuje zapewnić dostęp do szybkiego Internetu w ramach technologii światłowodowej. Mława znalazła się wśród 24 miast, gdzie operator zamierza budować sieci światłowodowe. Porozumienia w tej sprawie podpisały już między innymi Ciechanów, Piaseczno, Żyrardów i Grodzisk Mazowiecki.

W dniu wczorajszym 8 listopada takie porozumienie podpisał również burmistrz Sławomir Kowalewski. Rozprowadzenie sieci światłowodowej w Mławie spowoduje, że większość abonentów już od końca przyszłego roku  będzie mogła korzystać z łącza światłowodowego.

– Chcemy we współpracy z władzami miasta zapewnić mieszkańcom Mławy najszybszy niezawodny dostęp do Internetu. To pozwoli rozwinąć potencjał gospodarczy Mławy a jej mieszkańcom umożliwi realizację ich ambicji i pasji – zapewniała Hanna Kontkiewicz-Chachulska kierownik Wydziału Programów szerokopasmowych Orange Polska.

Obecnie Orange gromadzi niezbędną dokumentację do uzyskania pozwolenia na budowę. Będzie również badać wśród mieszkańców zapotrzebowanie na taką usługę, od tego zależy ostateczna decyzja w jakich rejonach Mławy takie przyłączenia zostaną wykonane.

Całość kosztów inwestycji w Mławie szacowanych na ok. 6 mln zł poniesie sieć Orange, miasto w tych kosztach nie partycypuje. Nie będzie również opłat przyłączeniowych dla chętnych do korzystania z tej usługi, płatny będzie jedynie abonament.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

17 komentarzy

  1. AS 10/11/2016 o 19:05

    easy net ma już wybudowaną sieć światłowodową w Mławie na wszystkich osiedlach z budynkami wielorodzinnymi

  2. 09/11/2016 o 10:22

    Czy burmistrz zadał sobie pytanie, że ta firma będzie stanowić zagrożenie dla mławskiej firmy Ea Net?

    • Ktoś… 09/11/2016 o 12:06

      a czy to istotne?? rządzi konkurencyjność, nie cofamy się do średniowiecza,nie stoimy w miejscu lecz idziemy cały czas do przodu.
      Burmistrz w zasadzie nie mógł nie podpisać takiego porozumienia, bo strzeliłby sam sobie w stopę.

      • oSa 09/11/2016 o 14:07

        O, sorry. jaka konkurencyjność! Jak miejska sala fitness to ma ceny droższe niż pozostałe body kluby, żeby ich nie tykać. jak internet to tylko jedni są preferowani? Może easy net też powinien zrobić konferencję prasową i fotkę z naczelnym lanserem?

        • Marek 09/11/2016 o 15:53

          świetna podpowiedź dla tej firmy. taka promocja z burmistrzem mogłaby im pomóc

          • oSa 09/11/2016 o 17:58

            a już na pewno burmistrzowi. ten to da i panu bogu świeczkę i diabłu zegarek

      • oSa 09/11/2016 o 17:57

        Ale zasadniczo po co to porozumienie? Jak firma chce coś budować to wystepuje o pozwolenie i tyle. Co za łaska za strony urzędu, że zrobi co do niego należy?
        To chyba tylko darmowa promocja, burmistrz zwołał konferencję prasową i media za darmo napiszą o firmie orange no i oczywiście o dobroczyńcy całej ludzkości przy okazji. Bo gdyby zrobiło to orange to kazaliby zapłacić za reklamę tak sądzę

        • Ktoś… 09/11/2016 o 18:09

          No właśnie, lans włodarza i nic więcej. Kto komu i ile nieistotne, ważne kto najwięcej skorzysta.

  3. Mławiak 09/11/2016 o 09:59

    Światłowód w Mławie już jest nawet mam doprowadzony go do domu nie czekałem aż Orange zdecyduje się coś zainwestować w naszym mieście i nie wiadomo kiedy.

    • Ktoś… 09/11/2016 o 11:48

      Heh, Mławiaku, przykro mi, ale nie wiesz na czym internet światłowodowy polega, teraz masz stałe łącze od Orange jak masz telefon, a później będziesz miał stałe łącze bez żadnego limitu i z bardzo dużą prędkością bez konieczności posiadania telefonu stacjonarnego. Wejdź na stronę Orangę i obejrzyj sobie filmik, dobrze Ci zrobi

      • Mławiak 09/11/2016 o 13:12

        Aby mieć internet po kablu na łączach Orange nie trzeba mieć abonamentu za telefon jest taka firma jak dropss a co do światłowodu mam od lipca internet 200 Mb/s i dodatkowo mam IPTV na tym światłowodzie z dostawcy internetu z Mławy.

  4. Marek 09/11/2016 o 09:27

    To nie ważne, jakie informacje do was docierają, dobre czy złe. I tak polska żółć wyleje się w komentarzu. Tymczasem Orange inwestuje w Mławie 6 MILIONÓW ZŁOTYCH i każdy z nas ma szansę na światłowód do domu. Wiecie ile miast jest w Polsce? 919.Światłowód Orange jest układany w 24, a Mława jest wśród nich. No to chyba jest sukces 🙂

    • Jarząbek 09/11/2016 o 10:31

      Orange wszędzie inwestuje, bo zna zasady rynku, bez rozwoju i inwestycji nie ma zysków, drogi Marku.
      Oczywiście, że to cieszy, ale po co media przy podpisywaniu takiego porozumienia? – oczywiście dla lansu SK, bo wybory szybkim krokiem się zbliżają.
      Lans i kampania przedwyborcza SK już się rozpoczęły i obecnie są w pełnym rozkwicie, ciekawe tylko czy tym razem elity mławskiego biznesu nie zachowają się tak jak ponad 10 lat temu w stosunku do JR

      • Marek 09/11/2016 o 12:19

        Mnie się jednak wydaje, że chodziło o promocję akcji, o to, aby mieszkańcy usłyszeli o pomyśle. I usłyszeli. Tak to się robi na świeci i mam szacun zarówno do SK jak i Orange. To dobry ruch

  5. Obserwator 09/11/2016 o 09:07

    Burmistrz, który nie popiera miejscowych firm, to żaden burmistrz. W miesćie M… nawet prywatna firma francuska dostała oczyszczalnie na 33 lata, za …

  6. Z daleka 09/11/2016 o 09:05

    Żadna łaska, firma jeśli chce się rozwijać to musi inwestować. Prosta sprawa i żadnej zasługi burmistrza w tym nie ma. Takie są fakty !!!

  7. Jarząbek 09/11/2016 o 08:19

    Lans burmistrza trwa… no cóż pozostały już niecałe 2 lata do wyborów.
    Firma Orange robi swoje, a włodarz się na niej lansuje.
    Żadne miasto nie partycypuje w kosztach Orange, firma chcąc się rozwijać i zdobywać klientów musi inwestować i wychodzić naprzeciw wymaganiom klienta, to żadna łaska, ale dla SK kolejna okazja do foci.