Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Powiat zbuduje salę gimnastyczną dla ekonomika?


dsc_0001Taka deklaracja padła na ostatniej sesji rady powiatu z ust starosty Włodzimierza Wojnarowskiego w odpowiedzi na wystąpienie radnego Jana Salwy. Miałby to być obiekt o gabarytach dostosowanych do potrzeb szkoły. Jedna ze wstępnych koncepcji, która być może będzie realizowana zakłada połączenie istniejącego obiektu z nowo budowanym w jedną całość.

KSP Mława nabór

W tej deklaracji nie padła konkretna data rozpoczęcia czy zakończenia budowy. Na pewno wiadomo jedynie, że w najbliższym projekcie budżetu na rok 2017 zaplanowana zostanie kwota na opracowanie dokumentacji projektowej. Sama budowa realizowana byłaby w prawdopodobnie latach 2018 – 2019.

Dopiero po opracowaniu projektu znana będzie szacunkowa wartość inwestycji, choć starosta już planuje ubieganie się o środki zewnętrzne i gromadzenie środków na wkład własny, między innymi rozważana jest koncepcja sprzedaży około 70 arów części działki za ZS nr 4.

– Sprzedaliśmy siedzibę PUP za kwotę 772 800 zł plus wadium 40 tys  z przetargu, który wcześniej nie doszedł do skutku została w naszym budżecie i jeżeli taka będzie decyzja wysokiej rady przeznaczymy ją na inwestycje. Sądzę że znajdą się środki w budżecie na dokumentację w zakresie budowy sali sportowej przy ZS nr 4. Jest koncepcja aby połączyć istniejąca halę sportową z tą nowo budowaną i stworzyć taki ciekawie zrobiony kompleks sportowy.  Nie chciałbym mówić o szczegółach, mam jeszcze inne pomysły bo przecież ten teren za ZS nr 4, który jest tak naprawdę terenem nam zbytecznym, tam jest około 70 a  które nigdy nie będą wykorzystane na bazę sportową jest tam kwestia zorganizowania i utworzenia drogi dojazdowej do tej części działki, żeby ewentualnie sprzedać w drodze przetargowej i pozyskać środki z których można  w części budować salę gimnastyczną, w części bo są środki od marszałka czy ministerstwa sportu, które można też pozyskać – mówił starosta Wojnarowski.

Zespół Szkół nr 4 to największa szkoła spośród placówek powiatowych. W ramach zespołu szkół funkcjonuje liceum ogólnokształcące oraz technika. W ubiegłym roku szkolnym uczęszczało tam ponad pięciuset uczniów, uczących się w 20 oddziałach. Szkoła dysponuje jedynie jedną salą gimnastyczną, zbudowaną około 40 lat temu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Powiat zbuduje salę gimnastyczną dla ekonomika?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
asd
Gość

🙂 Jeszcze jak powiedzą, że chodzi o działkę za nieczynnym budynkiem sklepiku to padnę… Myślę, że zainteresowani wiedzą o co chodzi

Mazi
Gość

A Tobie o co chodzi?

asd
Gość

Z tyłu ekonomika ma powstać osiedle (kilka bloków)
Jedyny problem to brak dojazdu od smolarni. Rozwiązanie to wyburzenie budynku po sklepiku. Tam z tyłu jest idealne miejsce na drogę osiedlową.

wpDiscuz