gabinet pulmonologiczny Mława
kupimy twoje auto

Własne boisko jak zaczarowane. Wygrana znowu uciekła

Po raz ostatni piłkarze Mławianki wygrali na swoim boisku w sobotę 10 września. Wówczas  pokonali 3:2 Błękitnych Raciąż. Dwa gole dla naszej ekipy zdobył szesnastoletni Krystian Gosik.

Od tego czasu minęło ponad półtora miesiąca. Młodego gracza próżno szukać w karze Mławianki – nie może wyleczyć urazu stawu skokowego, którego nabawił się podczas turnieju im. Stanisława Kostki. Natomiast nasz zespół przestał nagle wygrywać na swoim terenie.

W kolejnych pojedynkach zanotowali trzy porażki z rzędu. Wszystkie w rozmiarach 0:1 – komplet punktów zgarnęli kolejno zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego, Mińska Mazowieckiego i Węgrowa. Przełamanie nie nastąpiło w sobotniej batalii z Dolcanem Ząbki, choć przynajmniej została zatrzymana seria przegranych.

Mławianie zdobyli punkt, mimo że wychodzili dwukrotnie na prowadzenie. W 32. minucie dośrodkowanie Hiszpana Javiera Lopeza próbował przechwycić Szymon Masiak. Nie zdołał opanować piłki, ale dopadł do niej Tomasz Więckiewicz. Wychowanek klubu z Mławy nie miał problemów z trafieniem do bramki.

Niestety goście tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Nikt nie zdołał zatrzymać  Pawła Tarnowskiego. Zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ta nieszczęśliwie odbiła się od nóg Rafała Wawrzyniaka, myląc zupełnie Mateusza Leśniewskiego.

Kolejne emocje przyszły po zmianie stron. W 56. minucie Masiak dostawił umiejętnie nogę do wcześniejszego uderzenia Daniela Samluka. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka wyszli ponownie na czoło, na dodatek próbowali pójść za ciosem. Jednak Michał Pocieżnicki trafił w bramkarza z 10 metrów, a uderzenie Przemysława Radziszewskiego przeszło minimalnie obok słupka.

Niewykorzystane okazje się zemściły. Tuż przed końcem rezerwowy Dolcanu Artur Krajewski znalazł się sam przed bramkarzem Mławianki i strzałem pod poprzeczkę ustalił końcowy wynik rywalizacji.

W następnym meczu Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Unią Warszawa.

MKS Mławianka  Mława – Dolcan 2:2 (1:1)

Mławianka: Leśniewski – Wawrzyniak, Rogoziński, Radziszewski, Javier Lopez, Ł. Wróblewski, Samluk, Więckiewicz, Tomczak, E. Brzozowski (46. Pocieżnicki), Masiak (87. Wodzyński)

XVI kolejka (29-30 października): Pogoń – Bzura 1:0, Ciechanów – Hutnik 3:2, Wisła II – Łomianki 2:0, Delta – Ostrovia 2:3, Pogoń II – Bug 2:2, Błękitni – Przasnysz 3:0, Podlasie – Unia 1:0, Mławianka – Dolcan 2:2, Mazovia – Ożarowianka 1:2, Łyse – Czarni 4:1