Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Tadeusz Korzybski – nie tylko naukowiec ale i artysta


sliderZaprezentowana w Galerii Foyer przez Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej wystawa prac Tadeusza Korzybskiego pt. „Szkice architektoniczne i impresje z podróży po Czechosłowacji i Polsce”, pokazuje nam nieco inne oblicze wybitnego profesora i naukowca – oblicze artysty. Wśród uwiecznionych przez profesora miejsc znalazły się między innymi Płock, Gdańsk, Lublin czy Toruń.

KSP Mława nabór

– Prezentowany na wystawie cykl grafik i szkiców architektonicznych powstawał w latach 1973 – 1976, podczas podróży Tadeusza Korzybskiego po Polsce i byłej Czechosłowacji. Prace prezentowane na wystawie wystawiane były już w Warszawie w Klubie Inteligencji Katolickiej w roku 1986. Wówczas to właśnie sam profesor zaprojektował wszystko, układ wystawy, katalog a nawet plakat, który zapowiada naszą wystawę – mówiła Barbara Zaborowska prezes Towarzystwa  Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej.

Gośćmi honorowymi finisażu wystawy były osoby z rodziny profesora Tadeusza Korzybskiego, Blanka Wyszyńska – Walczak i Monika Wrońska, które opowiedziały wiele ciekawostek z życia rodzinnego, charakteryzujące postać profesora. Nieplanowaną niespodzianką wystawy było pojawienie się w Galerii Grzegorza Skawińskiego, lidera grupy Kombii,  który przy okazji pobytu w Mławie postanowił obejrzeć wystawę.

JK

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz