Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Policja ostrzega


policja-slider-czadTrwają czynności mławskiej policji w sprawie zatrucia tlenkiem węgla trzech osób, w tym 12- letniego chłopca. Wszystkie osoby trafiły do szpitala na obserwację. Policja ostrzega – tlenek węgla to bezwonny, niewidoczny i  śmiertelnie trujący gaz.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 1:00 w nocy, w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ordona w Mławie. W mieszkaniu spała 39- letnia kobieta, 45- letni mężczyzna oraz 12- letni chłopiec. Rodzinę zbudziła córka, która wróciła z pracy. Zauważyła, że brat jest bardzo blady, następnie zbudzona przez nią matka straciła przytomność. Wraz z ojcem wyniosła z mieszkania mamę i brata,  wezwała pomoc.  Otworzyła też wszystkie okna w mieszkaniu. Po przybyciu straży pożarnej stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach było już niewielkie. Mieszkanie ogrzewane było piecem kaflowym. Gdyby nie interwencja córki, zdarzenie na ul. Ordona mogło się zakończyć  tragedią.

Policja ostrzega –  tlenek węgla, potocznie zwany czadem, to silnie trujący, bezwonny i bezbarwny gaz. Jest nieco lżejszy od powietrza. Potencjalne źródło czadu w mieszkaniach i domach to kominki, gazowe, podgrzewacze wody, piece gazowe i węglowe, kuchnie gazowe. Aby uniknąć niebezpieczeństwa warto zainstalować czujnik tlenku węgla. Takie urządzenie kosztuje około 100 złotych i działa kilka lat. W momencie wykrycia obecności tlenku węgla wydaje głośny sygnał alarmowy. Takie niewielkie urządzenie może uratować życie.

Źródło: asp. Anna Pawłowska/rzecznik prasowy KPP w Mławie

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500