Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Policja ostrzega


policja-slider-czadTrwają czynności mławskiej policji w sprawie zatrucia tlenkiem węgla trzech osób, w tym 12- letniego chłopca. Wszystkie osoby trafiły do szpitala na obserwację. Policja ostrzega – tlenek węgla to bezwonny, niewidoczny i  śmiertelnie trujący gaz.

KSP Mława nabór

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 1:00 w nocy, w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ordona w Mławie. W mieszkaniu spała 39- letnia kobieta, 45- letni mężczyzna oraz 12- letni chłopiec. Rodzinę zbudziła córka, która wróciła z pracy. Zauważyła, że brat jest bardzo blady, następnie zbudzona przez nią matka straciła przytomność. Wraz z ojcem wyniosła z mieszkania mamę i brata,  wezwała pomoc.  Otworzyła też wszystkie okna w mieszkaniu. Po przybyciu straży pożarnej stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach było już niewielkie. Mieszkanie ogrzewane było piecem kaflowym. Gdyby nie interwencja córki, zdarzenie na ul. Ordona mogło się zakończyć  tragedią.

Policja ostrzega –  tlenek węgla, potocznie zwany czadem, to silnie trujący, bezwonny i bezbarwny gaz. Jest nieco lżejszy od powietrza. Potencjalne źródło czadu w mieszkaniach i domach to kominki, gazowe, podgrzewacze wody, piece gazowe i węglowe, kuchnie gazowe. Aby uniknąć niebezpieczeństwa warto zainstalować czujnik tlenku węgla. Takie urządzenie kosztuje około 100 złotych i działa kilka lat. W momencie wykrycia obecności tlenku węgla wydaje głośny sygnał alarmowy. Takie niewielkie urządzenie może uratować życie.

Źródło: asp. Anna Pawłowska/rzecznik prasowy KPP w Mławie

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz