Pumpjack Party Game Google Play

Nosarzewski najlepszy w półmaratonie. Blisko 300 uczestników

Po raz drugi klub pływacki Płetwal wspólnie ze Starostwem Powiatowym był organizatorem półmaratonu o puchar starosty powiatu mławskiego. Na starcie imprezy stanęło blisko 300 uczestników, z czego dwustu wybrało zmagania na długim dystansie.

Zdecydowanym liderem rywalizacji okazał się Konrad Nosarzewski. Przed rokiem trzeci, teraz postawił przed sobą wyjątkowo ambitne zadania. Chciał nie tylko sięgnąć po główne trofeum, ale przy okazji marzył o pobiciu rekordu życiowego. To oznaczało pokonanie dystansu 21 kilometrów w czasie poniżej godziny i dziewięciu minut.

Od startu narzucił ostre tempo, już na półmetku miał prawie trzy minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej konkurentem. Potem powiększył jeszcze ten wynik, ale „życiówki” nie udało się pobić. Drugie okrążenie pokonał nieznacznie wolniej, ale to i tak wystarczyło, żeby sięgnąć po główne trofeum. Na mecie zmierzono mu wynik 1.12.59. W półmaratonie wystartowała duża grupa zawodników z powiatu mławskiego. Na 12. miejscu finiszował Adam Macugowski, tuż za nim Mariusz Wesołowski z Kęczewa. Dalsze lokaty zajęli m.in. Sebastian Kwieciński (24), Mariusz Macugowski (25), Tadeusz Kubit (31), Robert Rejniak (41), Stanisław Maciejewski (47), Mirosław Reks (52) i Paweł Kubalski (57).

Wśród kobiet najlepsza okazała się działdowianka Martyna Konarzewska. Na czwartym miejscu uplasowała się wielokrotna mistrzyni Polski w biegach średnich Justyna Zembrzuska.

Impreza to nie tylko bieg na 21 kilometrów. Biegacze mieli do wyboru także dystans 5000 metrów, taki sam odcinek mieli do  pokonania kijkarze (debiutowali na mławskiej imprezie).

Zmagania na 5 kilometrów zdominowali działdowianie. Najszybszy wśród mężczyzn okazał się Michał Karbowski, szósty był mławianin Kacper Nowiński. Natomiast  górą u kobiet była Adrianna Kłosowska, tuż za jej plecami finiszowała Maja Bużycka z Mławy.

Wśród specjalistów od nordic walking triumfował Łukasz Witczuk z Siedlec. Aktualny mistrz Europy w kategorii 30 latków wyprzedził koalicję zawodników z Płocka, Iłowa oraz Mławy. Na czwartym miejscu linię mety przekroczyła Ewa Branczewska, na piątym kolejny z mławian Józef Oleś.