Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dziś rozpoczyna się akcja Znicz 2016


dsc_0066Przed nami kolejny, długi świąteczny weekend. Już od najbliższego piątku 28 października mazowiecka policja rozpoczyna wzmożone działania prewencyjne ZNICZ 2016. Akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie policjanci kontrolować będą drogi w rejonach cmentarzy oraz główne  ciągi  komunikacyjne.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Najbliższe święto to szczególny czas spotkań rodzinnych przy grobach bliskich. W związku z tym, jak co roku w tym okresie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy oraz na drogach krajowych.  Wzmożony ruch to oczywiście  zwiększone ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Wszędzie tam, gdzie będzie to niezbędne do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach pojawi się znacznie większa ilość policyjnych patroli.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach będą:
–  pomagać w bezpiecznym przemieszczaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego
–  reagować na wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są przyczynami zdarzeń drogowych
–  reagować na wykroczenia popełnianie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów
–  eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie
–  egzekwować przepisy dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci
–  kontrolować zasadność poruszania się po drogach pojazdów  o DMC pow. 12 ton

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjanci będą także ręcznie kierować ruchem. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów  oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach może zostać zmieniona organizacja ruchu.

Święto zmarłych to czas gdy wiele osób wybiera się w dłuższą podróż samochodem.  Pamiętajmy, że jest to okres szybko zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych.  By bezpiecznie podróżować  warto pomyśleć o zapewnieniu sobie i swoim najbliższym maksymalnego bezpieczeństwa.

By to zrobić niezbędny jest zdrowy rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
– należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami;
–  warto sprawdzić stan  techniczny pojazdu, zwłaszcza  jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę;
– należy zwracać baczną  uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu;
– szczególną uwagę należy zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Pamiętajmy, że pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji Znicz mazowiecka drogówka będzie prowadzić też działania „Bezpieczni po zmroku”, sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają odblasków i prawidłowego oświetlenia. Policjanci zachęcają do używania odblasków po zmroku także w mieście.

Działania ZNICZ, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci czuwać będą  także nad bezpieczeństwem na dworcach kolejowych i autobusowych.

Policjanci zachęcają mieszkańców Mławy i osoby przyjezdne do korzystania z  linii autobusowych MKM, które najszybciej dowiozą nas w rejon miejskich cmentarzy.

Jeżeli zdecydujemy się na jazdę samochodem, korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów. Nie pozostawiajmy samochodu w miejscu, gdzie będzie to utrudniało ruch pieszych i kierujących. Pamiętajmy także by nie zostawiać w samochodzie, w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większej niż to niezbędne kwoty pieniędzy. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść.  Aby w tych dniach nie paść ofiarą złodziei,  zwracajmy uwagę na swoje rzeczy osobiste. Wyjeżdżając w podróż, poprośmy zaufaną osobę o zwrócenie uwagi na nasz dom lub mieszkanie.
źródło: asp.  Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500