Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Międzynarodowy Dzień Mediacji również w Mławie


mediacja-2W tym tygodniu,  w całej Polsce trwa Tydzień Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz czwarty, przedsięwzięcie rozszerzone zostało na cały tydzień. W Mławie, porad prawnym w ramach kampanii udziela policja oraz Sąd Rejonowy.

KSP Mława nabór

Tygodniowi Mediacji przyświeca prosta idea: warto rozmawiać, bo czasami zwykła rozmowa może zdziałać cuda. Nie wszystkie sprawy muszą trafiać do sądu ­ spróbujmy przy pomocy bezstronnego i neutralnego mediatora uzgodnić warunki pogodzenia się. ­

Mediacja topróba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Informacje o instytucji mediacji dostępne są na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zakładce mediacja.gov.p

Porady prawne, w ramach Tygodnia Mediacji, udzielane są:

 KPP w Mławie. Dyżur telefoniczny – tel. 23 654 72 27, w godz. 12:00- 14:00

Sąd Rejonowy w Mławie, pok. 105 A, w godz. 12:00-14:00

źródło: ms.gov.pl

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz