Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Tureccy nauczyciele w Gimnazjum nr 2


slider-g2W dniach  3- 8 października w ramach projektu Erasmus+ gościliśmy w naszym gimnazjum nauczycieli z gimnazjum 17 Subat Anadolu Lisesi, z Trabzon (Turcja).

Nauczyciele dwójki wraz ze swoimi uczniami oraz gośćmi z Turcji pracowali nad wspólnym projektem Digital Literacy, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą na temat cyfrowych metod nauczania, wykorzystania TIK na zajęciach lekcyjnych oraz pracy z interaktywnymi i multimedialnymi środkami dydaktycznymi.

Nadrzędne cele projektu to: „wymiana dobrych praktyk”, promowanie nauki języków obcych, wzajemna nauka otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Hospitacje zajęć lekcyjnych

Program hospitacji lekcyjnych był bardzo różnorodny i obejmował zarówno przedmioty humanistyczne jak i matematyczno – przyrodnicze. Nauczyciele 17 Subat Anadolu Lisesi obserwowali lekcje j. polskiego, matematyki, fizyki, geografii, EDB, historii, religii, j. angielskiego i informatyki, aktywnie w nich uczestnicząc. Chętnie rozwiązywali z naszymi uczniami zadania, uczestniczyli w dyskusjach, pracach zespołowych i zadawali pytania.

Udział w lekcjach języków obcych

W tygodniu projektu Digital Literacy odbyły się niecodzienne lekcje języków obcych. Nauczycielki z Turcji, pani Filiz Ergul i pani Hanife Yilmaz zastąpiły naszych językowców w prowadzeniu lekcji j. anielskiego i j. niemieckiego. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje, „wywiad z gościem” i liczne zabawy dydaktyczne przygotowane przez panie Filiz i Hanife. Lekcje wzbogacone zostały prezentacjami multimedialnym i filmami przedstawiającymi 17 Subat Anadolu Lisesi, Trabzon i Turcję, dzięki czemu nasi gimnazjaliści mogli poznać ich kraj ojczysty, szkołę i swoich rówieśników z Trabzon.

Zajęcia pozalekcyjne

W czasie pobytu nasi goście zwiedzali Mławę, Warszawę i Malbork. Szczególne wrażenie wywarły na nich Miejski Park w Mławie, Zamek Krzyżacki w Malborku oraz Wilanów i Zamek Królewski w Warszawie. Pana Süleymana Ozgenc, nauczyciela literatury tureckiej zachwycił Stadion Narodowy.

Projekt Erasmus+ Digital Literacy był dla nas cennym doświadczeniem. Poznaliśmy serdecznych, wrażliwych i otwartych na świat ludzi, ich szkołę, w której na co dzień pracują i miasto rodzinne – Trabzon.

Dzięki nim przekonaliśmy się, że różnice kulturowe i obyczajowe nie stanowią żadnych barier. Cztery języki, w których się porozumiewaliśmy, czyli polski, turecki, niemiecki i angielski są dla nas dowodem na to, że możliwości komunikowania się są praktycznie nieograniczone, a zdobyte doświadczenie i korzyści z tego wynikające, bezcenne.

źródło: Gimnazjum nr 2

« 1 z 2 »
Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz