Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dzień seniora w ZUS


slider-zusZ okazji przypadającego w dniu 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych  mławski inspektorat ZUS 6 października zorganizował w swojej placówce otwarty Dzień Seniora. Z zaproszenia placówki nie skorzystało jednak zbyt wielu mławian, pomimo, że w sali konferencyjnej ZUS czekali na nich eksperci placówki, przedstawiciele banku oraz mławska policja ze szkoleniem „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Jeżeli chodzi o zainteresowanie wśród Klientów „ stolikiem ekspertów” mogę powiedzieć , że na ta pogodę jaka była w dniu wczorajszym (czwartek – 6 października – red.) to było optymalne. W czterogodzinnym dyżurze pytania zadało 4 Klientów. Pytania dotyczyły spraw związanych z obecnym świadczeniem emerytalnym jaki i możliwością ustaleni prawa do świadczenia przedemerytalnego; poruszana była kwestia wykonywania pracy będących na emeryturze – czyli kto i ile może dorobić. Pojawiło się też pytanie o przyszłe rozwiązanie prawne , a  mianowicie o tzw. minimalną emeryturę (1000 zł.)

Zaproszeni goście prezentowali swoje tematy. Dyżurujący policjanci instruowali Klientów odwiedzających punkt jak być bezpiecznym ; w domu , na ulicy , w samochodzie. Natomiast pracownicy naszego partnera biznesowego – Banku BPH SA w Mławie zachęcali do założenia konta bankowego dedykowanego Seniorom. Prezentowali korzyści i walory bezpieczeństwa. Na wszystkie pytania udzielana byłą odpowiedź bezpośrednia w toku rozmów. Ta tematyka , o której piszę wyżej , została zaprezentowana szerzej na zorganizowanym szkoleniu pt. „Bezpieczny Senior – jak nie dać się oszukać” , na którym pojawiło się 10 osób zainteresowanych nie koniecznie Seniorów – podsumowuje  Mariusz Brzeziński Kierownik Inspektoratu w Mławie.

JK

zus

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500