Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Oskar Mława
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Wojewoda uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę fermy drobiu w Dąbku


kurniki-gluzek-2Wojewoda Mazowiecki po rozpatrzeniu odwołań Stowarzyszenia Czysta Gmina Wspólnym Dobrem w Dąbku oraz Stowarzyszenia Czyste Źródła w Pepłowie, od decyzji starosty mławskiego o udzieleniu pozwolenia na budowę fermy drobiu w Dąbku gm. Stupsk 30 września 2016r. postanowił w całości uchylić wydaną przez starostę decyzję. Z jakiego powodu?

Od kilku lat „K.W Ludwińscy Sp.J z Wieczfni Kościelnej stara się doprowadzić do zbudowania w Dąbku gm. Stupsk fermy drobiu składającej się z ośmiu budynków o wydajności ponad 2 mln sztuk brojlerów kurzych rocznie.  Ferma ta zlokalizowana byłaby w odległości ok. 1 km, od znanego na całym świecie Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Przeciw tej inwestycji w tym miejscu protestują zarówno okoliczni mieszkańcy jak i pracownicy ośrodka oraz jego pensjonariusze. Postępowanie administracyjne znajduje się już w fazie końcowej, dla tej inwestycji starosta mławski zatwierdził projekt budowlany i wydał 8 lipca 2016 roku pozwolenie na budowę. Od tej decyzji odwołania złożyły stowarzyszenia Czysta Gmina Wspólnym Dobrem w Dąbku i Czyste Źródła w Pepłowie.

Na etapie wydawania postępowania administracyjnego poprzedzającego wydanie decyzji starosta jako strony dopuścił oba stowarzyszenia. Stowarzyszenie Czysta Gmina Wspólnym Dobrem – 2 czerwca 2016, a Stowarzyszenie Czyste Źródła – 24 czerwca 2016. Starosta kończąc postępowanie dowodowe nie powiadomił skutecznie Stowarzyszenia Czyste Źródła o jego zakończeniu, zawiadomienie stowarzyszenie odebrało już po wydaniu pozwolenia na budowę. W tej sytuacji Wojewoda Mazowiecki stwierdził, że stanowi to uchybienie proceduralne, z powodu którego wymagane jest przeprowadzenie ponownego postępowania administracyjnego przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

– Powiadomienie wysyłaliśmy trzykrotnie, za każdym razem awizo wracało z nieodebraną przesyłką. Ponieważ KPA obliguje urząd do wydania decyzji w ciągu 65 dni, taką decyzję wydaliśmy. W tej sytuacji postępowanie rozpocznie się na nowo – mówi Janusz Wiśniewski dyrektor wydziału infrastruktury mławskiego starostwa.

JK

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Wojewoda uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę fermy drobiu w Dąbku"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
SM
Gość
SM
1 miesiąc 28 dni temu

Jedni beda sie bogacic a drudzy beda umierac! gdzie jest wasze sumienie ? Chcecie zabrac czyste powietrze zabierzcie tez chorobe!!

Ktoś...
Gość
Ktoś...
1 miesiąc 28 dni temu

Super, jedna dobra wiadomość z rana, oby takich więcej.
Może nareszcie, dzięki protestom, coś się zacznie dziać i ktoś przytrze nosa rozwydrzonym hodowcom drobiu i zwierząt futerkowych, a może i inni rozwydrzeni zaczną myśleć, że nie wszystko można przepchnąć…

do ktoś
Gość
do ktoś
1 miesiąc 28 dni temu

„W tej sytuacji postępowanie rozpocznie się na nowo” – z czego tu się cieszyć?

Ktoś...
Gość
Ktoś...
1 miesiąc 28 dni temu

Nawet drobne kroczki, ale do przodu są lepsze niż stanie w miejscu, ludzie planują protesty pod sejmem, a więc jeśli dają trochę więcej czasu, to i z tego trzeba się cieszyć, bo może w końcu wezmą się za ustawę odorową, a ta trochę poustawia biznesmenów – rolników

głos prawdy
Gość
głos prawdy
1 miesiąc 28 dni temu

Brawo Panie Jankowski. Dziękujemy z takim zaangażowaniem reprezentuje pan osoby chore na stwardnienie. …

Anonimowo
Gość
Anonimowo
1 miesiąc 27 dni temu

Pan Jankowski nie reprezentuje chorych na stwardnienie rozsiane, tylko samego siebie. Wybory samorządowe się zbliżają.

olka
Gość
olka
1 miesiąc 26 dni temu

bardzo przykre że wszystko dobre co robi pan Jankowski traktujesz politycznie

On
Gość
On
1 miesiąc 23 dni temu

Oglądaj „Ranczo” to zrozumiesz 😉

anka
Gość
anka
1 miesiąc 23 dni temu

życie to nie „Ranczo” ani inna telenowela

wpDiscuz