Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

W Cegielni Ratowskiej zatrzymany kierowca miał 2,5 promila


policjaPolicyjne kontrole prowadzone w miniony weekend ujawniły jednego nietrzeźwego kierowcę, wystawiono 61 mandatów karnych, w tym ukarano 12 pieszych.

KSP Mława nabór

W niedzielę, o godz. 17:55 w miejscowości Cegielnia Ratowska, interweniujący patrol policji z posterunku w Szreńsku, zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Vectra. Stanisław L. lat 51, zam. pow. mławski miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało, zatrzymany kierowca prawo jazdy stracił już wcześniej – także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szreńsku.

Mławscy policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu mławskiego. Pod szczególnym policyjnym nadzorem, poza kierowcami, znaleźli się także piesi. W sumie policjanci ukarali mandatami 61 osób, w tym 12 pieszych.

Główne przewinienie kierujących pojazdami to tradycyjnie nadmierna prędkość. Nie ujawniono jednak przypadku przekroczenia w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Inne wykroczenia to wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, rozmowa w czasie jazdy przez telefon komórkowy, przejeżdżanie na czerwonym świetle.
Wykroczenia pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd, przechodzenie przez pasy na czerwonym świetle.

źródło:KPP Mława
oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz