Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
kupimy twoje auto

Mławianka nie dała rady liderowi. Pech Leśniewskiego

Bramkarz Mateusz Leśniewski nie będzie dobrze wspominał sobotniego meczu Mławianki z liderem czwartej ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W 10. minucie popełnił fatalny błąd, który przesądził o przegranej naszego zespołu. Pierwszej poniesionej pod wodzą trenera Zbigniewa Kaczmarka.

Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Michał Żółtowski. Nasz bramkarz miał ją już w rękach, ale nie zdołał utrzymać w dłoniach. Goście wyszli na prowadzenie, którego – jak się później okazało – już nie oddali.

Nie oznacza to, że mławianie nie próbowali odrobić straty. Jeszcze w premierowej odsłonie szczęścia próbowali Marcin Tomczaka i Szymon Masiak. Uderzenie pierwszego wybronił stojący w bramce Pogoni Jan Balawejder, natomiast próba drugiego przeszła minimalnie obok słupka.

W drugiej połowie trener Kaczmarek posłał do gry aż trzech rezerwowych – Jakuba Wróblewskiego, Łukasza Wodzyńskiego i Javiera Lopeza. Hiszpan rozegrał premierowy mecz w barwach Mławianki, wcześniej był testowany w paru innych polskich klubach. Na boisku zastąpił inny niedawny nabytek mławskiego klubu Daniela Samluka.

Największe ożywienie w grę naszej ekipy wprowadził Wróblewski. Parę minut po tym, jak się pojawił się na boisku, zdecydował się na uderzenie z dystansu. Balawejder sparował piłkę z trudem na rzut różny. Jeszcze bliżej szczęścia był Jakub w 78. minucie spotkania. Michał Stryjewski zagrał mu piłkę idealnie wprost w nogi, ale strzał z siedmiu metrów przeszedł kilkanaście centymetrów obok słupka.

W następnym spotkaniu Mławianka zmierzy się na własnym terenie z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Spotkania odbędzie się w sobotę 1 października, początek godz. 16.

Mławianka Mława – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1 (0:1)
Mławianka: Leśniewski – Brzozowski (86. Wodzyński), Rogoziński, Drzewiecki, Radziszewski, Ł. Wróblewski (65. J. Wróblewski), Masiak, Samluk (82. Javier Lopez), Więckiewicz, Stryjewski, Tomczak
Pozostałe wyniki XI kolejki: Mazovia – Podlasie 5:1, Łyse – Błękitni 1:3, Czarni – Pogoń II 1:0, Ożarowianka – Delta 2:2, Dolcan – Wisła II 0:3, Ciechanów – Unia 6:0, Przasnysz – Bzura 0:0, Bug – Hutnik 1:1, Ostrovia – Łomianki 2:1