Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

ONDEO przejęło oczyszczalnię ścieków


sliderPodpisana 1 lipca przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego umowa kończy ostatecznie postępowanie przetargowe na wyłonienie partnera prywatnego do budowy i eksploatacji przez 30 lat oczyszczalni ścieków w Mławie. O fakcie podpisania umowy nie było publicznej informacji ani na stronie internetowej mławskiego ratusza, ani w wypowiedziach burmistrza.

KSP Mława nabór

Zgodnie z podpisaną  umową spółka ONDEO przejęła formalnie starą oczyszczalnię ścieków wraz z pracownikami. W tym celu burmistrz 30 czerwca powołał zarządzeniem komisję odbiorową odpowiedzialną za przekazanie oczyszczalni ścieków wraz z pracownikami, majątkiem i wyposażeniem. W skład siedmioosobowej komisji weszli naczelnicy wydziałów rozwoju i inwestycji  oraz gospodarki komunalnej wraz z pracownikami a także prezes i zastępca prezesa spółki WOD-KAN.

Przypomnijmy, przetarg na wyłonienie partnera prywatnego, który pobuduje nową oczyszczalnię ścieków i w zamian za to będzie ją eksploatował i czerpał zyski przez 30 lat ogłoszony został w październiku 2015 roku i miał być zakończony do grudnia 2015 roku. Termin składania ofert był przesuwany, ostatecznie 25 marca spośród trzech złożonych ofert miasto wybrało ofertę ONDEO. Od decyzji ratusza odwołały się wszyscy trzej oferenci, skarżąc nawzajem swoje oferty. Postępowanie toczyło się przed Krajową Izba Odwoławczą  Urzędu Zamówień Publicznych, a potem przed Sądem Okręgowym w Płocku, gdzie ostatecznie skarga spółki SAUR na decyzję KIO została odrzucona 20 lipca 2016 r.

Zgodnie z zapisami umowy spółka ONDEO przejęła starą oczyszczalnię i ma przystąpić do prac szczegółowych projektowych w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Ta procedura jest długotrwała, nie wiadomo więc kiedy zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę nowej oczyszczalni.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

117 - liczba komentarzy w artykule "ONDEO przejęło oczyszczalnię ścieków"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

No i pani czy też pan Zosia z Płocka rozmyli temat, nie dajmy się wciągać w takie puste dyskusje, które służą właśnie temu, żeby zmylić i czytelników, i komentatorów i skierować dyskusję na tematy błahe, nic nie znaczące.
To są właśnie techniki manipulacji oponentami.
Pan burmistrz doskonale już opanował wszystkie techniki manipulacji, a może i stać go na biegłego doradcę w tych sprawach, wszak to jego trzecia kadencja w tym mieście.

Zosia z Płocka
Gość

zaginam kiece i lecę do Płocka, kiedyś się jeszcze odezwę, no to pa pa, Bede o tobie mruwa pamiętała.

lekarz
Gość
Raz w niedziele po obiedzie , mąż do żony że jedzie , interesy załatwiać do Płocka . A Zosieńka wkurzona , jak nie wróci to skona , i powiada jak świetnie się składa . Mąż po Płocku grasuje ładne panny całuje , z dziewczynkami się świetnie zabawia . A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona , i powiada jak świetnie się składa . A Żoneczka w ubranku śpi spokojnie w mieszkaniu , wtem się sąsiad do okna zakrada . Choć nie skradaj się draniu , sama jestem w mieszkaniu , i powiada jak świetnie się składa . Wziął… Czytaj więcej »
Krzysztof Bruździak
Gość
Widzę,że Pani Zosia z Płocka poległa od własnej broni,a szkoda.Nie zdążyłem np.zadać pytania od kiedy i skąd tak zgrabnie nauczyła się stosować techniki związane z wyrażeniem FABULOUS. Przez analogię z memami pragnę tylko zacytować jednego z blogierów,że ten przymiotnik używa się do okazania braku zainteresowania kontrargumentami dyskutantów lub zamanifestowania wysokiego mniemania o sobie bądź własnych pomysłach,co nie wyklucza być może łącznego zastosowania.Jeżeli się mylę to proszę o korektę,sprostowanie i wyprowadzenie z błędu za co z góry dziękuję przepraszając jednocześnie za niechciane uchybienie czyjejś godności.A więc fab, fab.Chociaż osobiście bardziej mi odpowiada FAB LAB jako miejsce produkcji i kreatywnego myślenia co… Czytaj więcej »
zdzisiu
Gość

mo.rdo ty moja :))) jesteś już :))))

Zosia z Płocka
Gość

Troszkę pana polubiłam, ale tylko odrobinkę. Wyjechałam i wrócę przed wyborami, będę troszkę tęskniła. Pa

Marko
Gość

Panie Bruździak, schował się Pan pod czapke niewidke? Czy może jednak odpowie Pan w końcu co Pan i te całe Pańskie stowarzyszenie robiło podczas ostatnich wypadków na 7? Jakie działania podejmuje Pan i stowarzyszenie by „siódemka” była rzeczywiście „przyjazna i bezpieczna” ? Bo chyba te działania nie ograniczają się tylko i wyłącznie do blokowania budowy nowej trasy? P.S. Wiem że artykuł jest na inny temat jednakże skoro pod tamtymi artykułami Pan się nie ujawnił to może teraz się Pan wypowie?

Krzysztof Bruździak
Gość

Z całym szacunkiem dla Pana to raczę zauważyć,że to Pan się schował pod czapkę niewidkę i za parawanem swojego nicka zgodnie z oficjalną retoryką zadaje Pan te same pytania ignorując wszelkie oficjalnie składane wyjaśnienia m.in. na zebraniach KO.W 5-ciu wersetach tego się nie da na szybko zrobić bez zaprezentowania potrzebnych dokumentów pozwalających obalić te wszystkie insynuacje i półprawdy.Jak tylko będę dysponował czasem i dostępem do sprzętu to ujawnię się także do końca „pod tamtymi artykułami”.Oczekuję na osobisty kontakt z Panem, spotkanie i dyskusję,po której być może Pan zmieni zdanie.Trochę cierpliwości.

marko
Gość

Bez urazy ale jaki związek ma mój nick z moimi pytaniami? Zapytałem jakie działania podejmuje Pan i stowarzyszenie w zakresie bezpieczeństwa na siódemce. Oczywiście, żebyśmy się dobrze zrozumieli, na obecnej trasie. Patrząc na ostatnie wypadki i ofiary to wątpie aby jakiekolwiek działania były podejmowane. Jedynie te których skutkiem jest blokowanie budowy nowej trasy.

Krzysztof Bruździak
Gość
Bardzo prosty, gdyż mogę chyba wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. Ponadto chciałbym osobiście Panu odpowiedzieć i porozmawiać nawet z tego powodu,że nie wszystkich może ten temat interesować odwracając ich uwagę od tematu oczyszczalni ścieków w Mławie.Chociaż podzielam Pana troskę i uwagę,że „patrząc na ostatnie wypadki i ofiary ta wątpię aby jakiekolwiek działania były podejmowane” oczywiście przez kompetentne i za ten stan rzeczy odpowiedzialne władze i instytucje czego przykładem jest podejście do skrzyżowania DKNr.7 z ul. Nowowiejską i ignorancja składanych w tej sprawie wniosków przez mieszkańców, ONG jak i nasze władze samorządowe.Tutej nawet Pan Burmistrz jest bezsilny w tej sprawie… Czytaj więcej »
marko
Gość

Panie Bruździak, nasz Burmistrz jest w wielu dziedzinach bezsilny. Przykłady można mnożyć i praktycznie nie jestem w stanie skomentować działanie Burmistrza, mając na uwadze to co się dzieje w sąsiednich miejscowościach i w Mławie. Niemniej jednak liczę że Pan i Pańskie stowarzyszenie nie ograniczy się tylko i wyłącznie do sprawy skrzyżowania 7/Nowowiejska bo obecna 7 nie istnieje tylko w tym miejscu a wypadki zdarzają się niestety w różnych jej miejscach. A jeśli chodzi o moje dane, to nazywam się Marek Kwiatkowski

Krzysztof Bruździak
Gość

Miło mi poznać.Zapraszam do współpracy i kontaktu.Sprawa ul.Nowowiejskiej to jeden z najbardziej drastycznych sygnalizowanych przez wiele czynników społecznych przypadków kwalifikujących się do podjęcia szybkich decyzji i rozwiązań chroniących życie ludzkie i poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zapewniam,że SZ.PiB 7-ka nie ograniczyła się tylko i wyłącznie do tego skrzyżowania a i być może nie mamy takiego przebicia medialnego spotykając się wręcz z działaniami mówiąc delikatnie mało przychylnymi co widać i słychać i o czym można przeczytać. Musimy to w najbliższym czasie jakoś zmienić licząc na wsparcie każdego chętnego gotowego do jego udzielenia. Pozdrawiam.

Zosia z Płocka
Gość

Ale jestem walnieta

lekarz
Gość

jesteś podszywana Zosia z Płocka od INCa i pewnie dlatego.

Zosia z Płocka
Gość

nawet ten pan doktorek już nie widzi dla mnie szansy na rozumek :((((

Zosia z Płocka
Gość

ale gdzie mi Do INCa

Zosia z Płocka
Gość

wie ktoś gdzie mnie przyjmą do psychiatryka? nawet INC jest mądrzejszy ode mnie

Zosia z Płocka
Gość

INC jest od swojego odbicia mądrzejszy

lekarz
Gość
Zosia, Zosia, Zosia izbę zamiatała I Ma-, i Ma-, i Macieja zawołała. Zosia izbę zamiatała I Macieja zawołała. Chodź, Ma-, chodź, Ma-, chodź, Macieju, pomożecie, Wszystkie, wszystkie, wszystkie kąty wymieciecie. Chodź, Macieju, pomożecie, Wszystkie kąty wymieciecie. Maciej, Maciej, Maciej – człowiek pracowity, Przyle-, przyle-, przyleciał na głos kobity. Maciej – człowiek pracowity, Przyleciał na głos kobity. Babcia, babcia, babcia lampę zapaliła I Ma-, i Ma-, i Macieja zobaczyła. Babcia lampę zapaliła I Macieja zobaczyła. Oj, Ma-, oj, Ma-, oj, Macieju, co robicie? Bo mi, bo mi, bo mi Zosię udusicie! Oj, Macieju, co robicie? Bo mi Zosię udusicie! Ja wam,… Czytaj więcej »
Oryginal lekarz
Gość

to wskazuje na osobowść nieprawidłową znacze ze znacznym upośledzeniem społecznym. Czas na wizytę ambulatoryjną INC

Oryginal lekarz
Gość

to się nie mieści w żadnym paragrafie by mieć taki zryty beret jak Zosia z Płocka dlatego spiesz się by na Ciebie to nie przeszło

Zosia z Płocka
Gość

Bo na mnie już niema niestety lekarstwa więc szkoda Twojej fatygi

Oryginal lekarz
Gość

fałszywa Zocha, ty babo z magla zmień lekarstwa

Zosia z Płocka
Gość

Zosia do Lekarza INCa
lekarzu ulecz się sam

123
Gość

Oczyszczalnia to prawdziwy biznes. Kto wie o czy mówię, to świetnie to zrozumie. Inwestycja może i pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych, lecz w ostateczności przyniesie krociowe zyski.
Szkoda, że miasto nie będzie pozyskiwało pokaźnych profitów z działalności tej oczysczalni. ale czy osoby u władzy choć odrobinę to interesuje.

lekarz
Gość

masz rację Zosia z Płocka, INC się wciąż przepoczwarza

obywatel
Gość

Tak, oczyszczalnia ścieków to jest złoty interes, tylko czy firma ONDEO jest firmą godną zaufania, ze swym „ogromnym” kapitałem zakładowym?
Gdzie firma ONDEO inwestowała oprócz Mławy? Jakie ma opinie?
Czy została dobrze sprawdzona? czy wytypowana wg wyliczanki „entliczek pentliczek….”?
Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do innowacyjnych posunięć SK.

wpDiscuz