Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Gdzie jest ta dopłata do ścieków?


44Na przełomie sierpnia i września  do redakcji wpłynęło kilkanaście zapytań od mieszkańców dotyczących faktur otrzymanych ze spółki WOD- KAN za pobór wody i odbiór ścieków. Mieszkańców niepokoi brak zapisu na otrzymanej fakturze kwoty rekompensaty podwyżki cen uchwalonej przez radę miasta. – Gdzie jest ta dopłata do ścieków, bo ja na fakturze płacę dużo drożej  – pytają czytelnicy.

Od 1 lipca br. obowiązuje nowa cena za wodę i odbiór ścieków zgodna z zatwierdzoną dla WOD-KAN przez radę miasta taryfą. Według nowej taryfy cena wody wzrasta o 2,9% , a cena ścieków powinna wzrosnąć o 39 % do kwoty 6,11 zł brutto za 1m.sześć. i być naliczana (tak jak poprzednio) nie za faktycznie odprowadzone ścieki, ale według ilości pobranej wody.

– Kwota na fakturze jest kwotą do zapłaty przez odbiorcę już po odjęciu dopłaty uchwalonej przez radę miasta dla spółki WOD-KAN. Co prawda zastanawialiśmy się czy na fakturze nie drukować kwoty należnej i od niej odejmować dopłatę, ale po konsultacjach doszliśmy do wniosku że zaciemni to i tak już rozbudowaną fakturę. Na fakturze zastosowaliśmy zapis, że odbiorcy płacą cenę za metr sześcienny ścieków nie 6,11 zł brutto, ale kwotę 5,26 brutto ( 4,87 zł netto) a więc już po odjęciu bonifikaty, którą rada miasta uchwaliła w czerwcu br. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do należności można zawsze zapytać inkasenta lub zadzwonić do siedziby spółki, zawsze udzielimy pełnej informacji  – wyjaśnia Marek Dusiński prezes WOD-KAN w Mławie.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Gdzie jest ta dopłata do ścieków?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
INC
Gość

Niebawem odbędzie się rozprawa w WSA, która będzie dotyczyć tak drastycznej podwyżki opłat za ścieki.

Zosia z Płocka
Gość

no to pomogę

Zosia z Płocka
Gość

pomogę

wpDiscuz