Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

O bezpieczeństwie na drodze w SP 7 i SP w Morawach


pol 1Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” oraz kampania „ Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”.  Policjanci kontrolują drogi w rejonach szkół, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stosowanie fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa oraz zachowanie pieszych.  Spotykają się także z dziećmi, podczas zajęć profilaktycznych. A dzieci przypominają kierowcom – „Nie polujemy na ZEBRACH”.

W poniedziałkowy poranek, policjanci ruchu drogowego oraz prewencji odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie oraz Szkole Podstawowej w Morawach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, poświęconych bezpieczeństwu na drodze.  Pierwsza część zajęć odbyła się w szkole. Policjanci przypomnieli dzieciom  zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przepisy ruchu drogowego, dotyczące pieszych. Dzieci zobowiązały się, że od teraz będą małymi pomocnikami policjantów i zadbają nie tylko o własne bezpieczeństwo ale zatroszczą się także o rodzeństwo, kolegów  a nawet swoich  rodziców i dziadków – przypominając im o bezpieczeństwie na drodze. Druga część zajęć, tzw. praktyczna odbyła się na prawdziwym przejściu dla pieszych – to tu dzieci sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności pod okiem policjantów.DSC_0076

Uczniowie z Moraw, wyposażeni w przygotowane plakaty kampanii „ Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”, apelowali do przejeżdżających kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych .

Spotkania z uczniami, poświęcone bezpieczeństwu na drodze, odbywają się na terenie całego powiatu mławskiego i potrwają do końca września.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz