Korona z czterema punktami, reszta na zero

Rozgrywki w lidze okręgowej nabrały przyśpieszenia. Niestety tempa nie wytrzymują zespoły z Wieczfni Kościelnej i Strzegowa. Po czterech kolejkach nie mogą się pochwalić żadną zdobyczą punktową. W efekcie honor naszego powiatu bronią jedynie piłkarze z Szydłowa.

Reprezentanci Wieczfnianki mogli się przełamać w wyjazdowym spotkaniu z Troszynem. W pierwszej połowie mieli wyborną okazję, by wyjść na prowadzenie. Jeden z podopiecznych Pawła Taranowskiego był faulowany w polu karnym. Niestety Michał Dąbrowski nie wykorzystał „jedenastki”, strzelając idealnie w to miejsce, w które rzucił się miejscowy bramkarz.

Zemściło się to w drugiej połowie, w 53. minucie Konrad Grabowski znalazł sposób na pokonanie Mateusza Kubika. To przesądziło o przegranej wieczfnian, którzy nie dali rady także w derbach powiatu mławskiego z szydłowską Koroną. Pierwszego gola stracili w 40. minucie za sprawą uderzenia z rzutu wolnego Piotra Karpińskiego. Natomiast po przerwie do bramki trafiali jeszcze trzykrotnie Kamil Głowacki oraz Mateusz Kowalski.

W okręgówce nie punktuje także beniaminek ze Strzegowa. O przegranej z innym pierwszoroczniakiem przesądziła końcówka rywalizacji. Orzyc Chorzele strzelił na wagę kompletu punktów w 88. minucie. Wcześniej utrzymywał się długo remis, bramkę dla GKS-u strzelił Patryk Wierzbicki.

Podopieczni Włodzimierza Kownackiego nie dali rady także bieżuńskiej Wkrze. Niedawny uczestnik zmagań w czwartej lidze wygrał 4:0. Dwa gole dla zwycięzców zdobył były gracz strzegowskiego zespołu Daniel Ziółkowski.

W piątej kolejce GKS Strzegowo zmierzy się na własnym boisku z Wieczfnianką. Natomiast Korona Szydłowo wcieli się w rolę gospodarza w konfrontacji z Tęczą Ojrzeń. Oba mecze odbędą się w sobotę 10 września, początek godz. 16.

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna  – Korona Szydłowo 0:5

Wkra Bieżuń – GKS Strzegowo 4:0

GKS: Montowski – Gawryszewski, Jakubowski (72. Pauba), Kobielski (62. Sadowski), Lubański, Ł. Lubiński, S. Lubiński, Racki, Warecki, Wierzbicki (55. Zawadzki), Zadrożny

KS Troszyn – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 1:0

Wieczfnianka: Kubik – Palewski, Borkowski, Harzyński, D. Kołakowski, Mazurkiewicz (80 Gesek), Dąbrowski, Król, Dziubiński, Rutkowski, Jędrzejewski (68 Sarnowski)

GKS Strzegowo – Orzyc Chorzele 1:2

Korona Szydłowo – Wkra Bieżuń 0:0

Korona: Węgierski – D. Kowalski, Lemanek, Kłos, Kieczmer, M. Kowalski, Tuporowskyj, Głowacki, Małecki (85 Różycki), Karpiński, Kućko (75 Jakubiak)

Pozostałe wyniki V kolejki: Orzyc – Sona 1:3, Tęcza – Troszyn 1:1, Boruta – Iskra 0:1, Żuromin – Ostrołęka 1:4, Sochocin – Żbik 1:2, Makowianka – Nadnarwianka 2:4

Pozostałe wyniki IV kolejki: Sona – Makowianka 1:0, Nadnarwianka – Sochocin 3:1, Żbik – Żuromin 1:2, Ostrołęka – Boruta 5:0, Iskra – Tęcza 3:0