Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Narodowe czytanie w bibliotece w Mławie


narodowe-czytanie-sliderMiejska Biblioteka im. Bolesława Prusa w Mławie po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2012 roku.

KSP Mława nabór

W sobotę (3 września br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie czytaliśmy tegoroczną „narodową literaturę” – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  W specjalnie przygotowanej scenografii przybyłych gości przywitała dyrektor biblioteki Maria Świtoń.

Z tekstem „Quo vadis” zmierzyli się: Daniel Kortlan, Kamil Jurkiewicz, Jolanta Jurkiewicz, Adam Jurkiewicz, Anna Piasecka, Jadwiga Kruczyńska, Elżbieta Przybysz, Tomasz Krokowski.

Każdy uczestnik czytania otrzymał pamiątkowy certyfikat przygotowany przez bibliotekę, potwierdzający udział w Narodowym Czytaniu 2016, a na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach książek z „Quo vadis”, był  składany pamiątkowy stempel.

Pierwsze wydanie „Quo vadis” ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

RK

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz