Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Mieszkańcy gminy Szydłowo nie chcą kurników


sliderW Dębsku (gm. Szydłowo) 31 sierpnia po raz drugi zebrali się mieszkańcy, nie zgadzający się na planowaną budowę kurników w okolicach miejscowości Dębsk i Marianowo. Mieszkańcy postanowili założyć  i zarejestrować stowarzyszenie, broniące ich interesów.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Pierwsze zebranie wiejskie w tej sprawie miało miejsce tydzień wcześniej.  Wówczas obecni na zebraniu byli zgodni co do tego, żeby nie wyrażać zgody na planowana inwestycję. Rozważano  wówczas możliwość przyłączenia się do któregoś z istniejących stowarzyszeń walczących z budową kurników, lub korzystania z pomocy prawnej.

Drugie zebranie w tej sprawie rozpoczęła radna Bogusława Sowińska. Przypomniała etapy procedury administracyjnej obowiązującej przy wydawaniu przez wójta tzw. decyzji środowiskowej.

– W tej chwili jest taki czas, że jest wszczęte postępowanie przez wójta. W okresie 21 możemy składać petycje i uwagi odnośnie przedsięwzięcia.  Wiem, że wpłynęła nasza petycja i petycja z Pawłowa. Wiem, że również indywidualnie strony postępowania złożyły uwagi nie wyrażając zgody na budowę kurników przy ich posesjach. Wpłynęły też dodatkowe pisma , że są podmioty które chcą być stronami – mówiła radna Sowińska.

Organizatorzy zebrania zaprosili na to spotkanie Krzysztofa Bruździaka ze stowarzyszenia „Przyjazna i bezpieczna 7-ka” oraz Roberta Macieja Jankowskiego ze stowarzyszenia „Czyste Źródła”. Goście podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie udziału stowarzyszeń w postępowaniach administracyjnych przy tego rodzaju przedsięwzięciach, m.in. w gminie Lipowiec Kościelny i Szreńsk.

Efektem tego spotkania jest decyzja o założeniu własnego stowarzyszenia. W tym celu wybrany został komitet założycielski, którego zadaniem będzie rejestracja stowarzyszenia.

Przypomnijmy, do urzędu gminy w Szydłowie wpłynął wniosek inwestora o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięć  polegających na chowie drobiu – brojlera kurzego o obsadzie początkowej 2440 DJP oraz przedsięwzięć pomocniczych, w tym drogi o długości 1 km, na działkach we wsi Dębsk i Marianowo. Obecnie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

JK

DSC_0002 DSC_0004 DSC_0005

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz