Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W mławskich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek


Bez tytułuRozpoczął się rok szkolny we wszystkich mławskich szkołach. W roku szkolnym 2016/2017 rodzice po raz pierwszy decydowali czy poślą sześciolatków do szkoły, czy pozostawią w oddziałach wychowania przedszkolnego.

KSP Mława nabór

W mławskich szkołach podstawowych publicznych ostatecznie 41 sześciolatków rozpoczęło naukę w klasach pierwszych. Według danych Miejskiego Zakładu Obsługi Szkół w szkołach podstawowych utworzonych zostało 6 oddziałów klas pierwszych, w których rozpoczęło naukę 141 pierwszoklasistów. Najliczebniejszą szkołą pozostaje SP nr 7, gdzie w 32 oddziałach uczy się 744 uczniów. Do SP nr 6 uczęszcza 429 w 20 oddziałach, do SP nr 4 – 386 w 17 oddziałach, a w SP nr 1 uczy się 301 dzieci w 13 oddziałach szkolnych.

Pierwszy dzień szkoły tradycyjnie już rozpoczął się apelem szkolnym, odśpiewaniem hymnu państwowego, przemówieniem dyrektora oraz krótkim programem słowno – muzycznym na powitanie w murach szkoły. Po pierwszym dzwonku spotkania z wychowawcami w klasach. W okolicach szkół mławska policja w sposób szczególny czuwała nad bezpieczeństwem w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich fotorelacji z rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 i Szkole Podstawowej nr 4.

JK

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz