Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Modlitwa za żołnierzy współczesnych i tych poległych w obronie Mławy


sliderMsza św. polowa w intencji żołnierzy Wojsk Lądowych oraz żołnierzy poległych w Bitwie pod Mławą odprawiona została przez Biskupa Polowego WP, gen. bryg. Józefa Guzdka przed Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich w piątek 26 sierpnia.

KSP Mława nabór

Była ona częścią obchodów Święta Wojsk Lądowych zainaugurowanych tego dnia i połączonych z obchodami 77 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy pod Mławą. W uroczystościach uczestniczyli kapelani wojskowi i cywilni a także księża z dekanatu mławskiego – koncelebrując wraz z Biskupem Polowym mszę św. Byli wojskowi, parlamentarzyści, władze samorządowe, harcerze, mieszkańcy Mławy i okolic.

Biskup Polowy WP Józef Guzdek w homilii podkreślił konieczność podejmowania ważnych decyzji – zarówno w życiu osobistym, ale i społecznym, narodowym – we właściwym czasie.

– Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego. Bo w 1939 roku było wielkie serce i odwaga, ale na wielu odcinkach było za późno – mówił do zgromadzonych pod Pomnikiem Piechura.

Pamięć o żołnierzach poległych w obronie Mławy przywołana została również podczas Apelu Poległych, zakończonego salwą honorową. Następnie goście wraz z Inspektorem Wojsk Lądowych  gen. broni dr. Leszkiem Surawskim, biskupem gen. bryg. Józefem Guzdkiem, lokalne władze samorządowe, harcerze oraz mieszkańcy zapalili u stóp Pomnika Piechura 864 znicze upamiętniające znanych z nazwiska żołnierzy poległych w Bitwie pod Mławą.

RK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Modlitwa za żołnierzy współczesnych i tych poległych w obronie Mławy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
er
Gość

John, ale jakiej polityki? ja nie bronię polskiego rządu, ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi? Że niby PiS zakazał chodzenia do kościoła czy w inny sposób do tego zniechęcił? Nie rozumiem treści Twojego przekazu. MOzesz wyjaśnić?

Mlawiak
Gość

A gdzie uczniowie szkół i sztandary szkół?

sok z żuka
Gość

Na wakacjach?

ktoś
Gość

Na wakacjach, a gdzie niby mieli by być?

john
Gość

Na mszy polowej było bardzo mało mieszkańców powiatu mławskiego.O czym to świadczy?.To wynik ostatniej polityki rządu polskiego.

wpDiscuz