Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Ile zarabiają pracownicy administracji rządowej w Mławie?


pieniadzeW Mławie swoją siedzibę ma kilka instytucji administracji rządowej. Ile zarabiają pracujący tam urzędnicy? W której instytucji płacą najlepiej? Dla przypomnienia, w poprzednich publikacjach 14 i 16 marca br. pisaliśmy ile zarabiają pracownicy w urzędach opłacanych przez samorządy.

Wśród urzędów państwowych zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się Urząd Skarbowy, a tuż za nim Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W pozostałych instytucjach podawane przeciętne wynagrodzenia są wyraźnie niższe. Pamiętać trzeba, że podawane dane  są przeciętnymi,  więc może być taka sytuacja, że pan X lub pani Y pracująca w jakiejś „rządówce” zarabia znacznie ponad przeciętną podaną dla jej firmy. W obecnym systemie prawnym instytucje, (przynajmniej niektóre) bardzo niechętnie lub bardzo ogólnie udzielają informacji o wynagrodzeniach pracowników, pomimo tego że ich płace pochodzą ze środków publicznych. Jednak nawet te skąpe informacje pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków. Wszystkie podawane w zestawieniach poniżej kwoty, są wartościami brutto według stanu na koniec roku 2015, w części danych na koniec lutego 2016.

Wysokość wynagrodzenia zasadniczego Naczelnika Urzędu Skarbowego (bez „trzynastki” i dodatków) to kwota 8308,61 zł. Przeciętne wynagrodzenie na stanowisku kierowniczym (w Mławie jest to 10 etatów) wynosi 7557,32 zł, pracowników merytorycznych (43 etaty) – 4134,23 zł, a zatrudnionych w obsłudze (4 etaty) – 2499,00 zł.

W ARiMR średnie wynagrodzenie kierownictwa Mławskiego Biura Powiatowego wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym (4 etaty)  to kwota 5 570 zł.

Średnie wynagrodzenie pracowników merytorycznych Mławskiego BP wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym (19 etatów) wynosi 3725 zł i analogicznie pracowników obsługi (2 etaty) – 3403 zł. PINB w Mławie nie ujawnił ile zarabia w tej instytucji jej szefowa. Wiemy jedynie, ze jest tam 5 etatów (w tym: 1 etat to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, 3 etaty to pracownicy merytoryczni i 1 etat administracyjno – księgowy). Przeciętna wysokość wynagrodzenia wraz z „13” to kwota: 3.932 zł (z inspektorem powiatowym), natomiast bez powiatowego to kwota: 3.356 zł.

W mławskim Inspektoracie ZUS przeciętne wynagrodzenia wynoszą: na stanowiskach kierowniczych (7 etatów)  – 4.380,49 zł, pracownicy merytoryczni (55 etatów)  – 2.954,23 zł, a obsługa ( 5 etatów) zarabia przeciętnie 2.987,85 zł.

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Mławie wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wraz z „13” na stanowiskach kierowniczych (2 etaty) wynosi zł 5212,27zł, dla pracowników merytorycznych (8 etatów) to 2730,22 zł, a pracownicy obsługi (4 etaty) wynosi 2052,43 zł.

W Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przeciętne wynagrodzenie dyrektora to  6828 zł, na stanowiskach kierowniczych (3  etaty) – 2984,88 zł.

Personel wyższy (8 etatów) zarabia przeciętnie – 2325,21zł, personel średni (5 etatów) – 2209,05 zł, a administracja i obsługa (5,25 etatu)  – 2086,02 zł.

JK

 

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Ile zarabiają pracownicy administracji rządowej w Mławie?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sdfghjkl
Gość

brutto czy netto

Asia
Gość

Jestem pracownikiem sanepidu z bardzo długim stażem pracy, chyba te zarobki są z księżyca. Nie widziałam takich pieniędzy na oczy. Skąd te informacje?

czepialska
Gość

Jeżeli chodzi o ARiMR… to chyba moją pensję zsumowaliście z 2 miesięcy…..ale co się będę czepiać szczegółów…
Też się zastanawiam, od kiedy mam/miałam 4 kierowników???? ale,,,

wpDiscuz