Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Derby dla Korony, Wieczfnianka zbita w Ostrołęce


SONY DSC

KSP Mława nabór

Druga kolejka ligi okręgowej przyniosła pierwsze w sezonie derby powiatu mławskiego. W Szydłowie miejscowa Korona podejmowała beniaminka ze Strzegowa. Zwycięsko z rywalizacji wyszli gospodarze.

Strzegowianie przystąpili do rywalizacji wzmocnieni przez Patryka Lubańskiego. Wypożyczony z Mławianki pomocnik miał pokierować grą swojej ekipy. Jednak w konfrontacji z niedawnymi czwartoligowcami nie był w stanie poprowadzić swojej drużyny po jakąkolwiek zdobycz punktową.

Miejscowi gracze wyszli na prowadzenie już w 10. minucie. Sposób na pokonanie Piotra Montowskiego znalazł Jarosław Bartnikowski. Wynik do przerwy już się nie zmienił, mimo że Korona miała wyborną okazję do podwyższenia prowadzenia. Jednak Piotr Karpiński zmarnował rzut karny, strzelając nad poprzeczką.

Ostatecznie drugi cios podopieczni Włodzimierza Gorczycy wyprowadzili na początku drugiej połowy. Celnym uderzeniem popisał się Kacper Małecki. To przesądziło o losach pojedynku – gości  ze Strzegowa stać było jedynie na honorowe trafienie, którego autorem okazał się Tomasz Dudziński.

 Korona Szydłowo – GKS Strzegowo 2:1 (1:0)

Korona: Węgierski – Kieczmer, Walasiński (70. Bartoszczyk), Karpiński, D. Kowalski, Bartkowski, Głowacki,  M. Kowalski (86. Kućko), Lemanek, Bartnikowski (80. Kacprzak), Małecki

GKS: Montowski – Borucki, Gawryszewski (65. Racki), Gosik (40. Zadrożny), Jakubowski, Kobielski (60. Dudziński), Lubański, Ł. Lubiński, S. Lubiński, Warecki, Wierzbicki (70. Zawadzki)

 Fatalnie rozpoczęli sezon piłkarze z Wieczfni Kościelnej. Na inagurację polegli 0:3 na własnym boisku ze Żbikiem Nasielsk. Porażkę w takich samych rozmiarach ponieśli w wyjazdowej konfrontacji z Koroną Ostrołęka.

Trener Paweł Taranowski nie mógł skorzystać m.in. z usług Kamila Rutkowskiego i Piotra Melchinkiewicza. Z konieczności w linii ataku musiała wystąpić młodzież. Osiemnastoletni Jakub Mazurkiewicz i rok starszy Patryk Jędrzejewski nie byli w stanie zastąpić bardziej doświadczonych kolegów.

Pierwszego gola Wieczfnianka straciła w 40. minucie. Parę chwil później  przegrywała 0:2, po tym jak gospodarze wykorzystali rzut karny.

Nasi gracze już się nie podnieśli. Po przerwie stracili trzeciego gola, po którym na dobre stracili ochotę do walki.

 Korona Ostrołęka – Wieczfnianka Wieczfnia 3:0 (2:0)

Wieczfnia: Kubik – Palewski, Półkoszek, Borkowski (65. Sarnowski), Harzyński, Dziubiński, Dąbrowski (78. Gesek), Kołakowski, Jędrzejewski, Król, Mazurkiewicz

W trzeciej kolejce GKS Strzegowo zmierzy się na swoim terenie z Soną Nowe Miasto, a Wieczfnianka z Iskrą Krasne. Natomiast Koronę czeka wyjazd na boisko beniaminka rozgrywek Orzyca Chorzele.

 Pozostałe wyniki II kolejki: Sona – Sochocin 7:0, Makowianka – Żuromin 1:1, Nadnarwianka – Boruta 3:0, Żbik – Tęcza – odbędzie się w środę 24 sierpnia, Iskra – Bieżuń 1:0, Troszyn – Orzyc 2:3, Szydłowo – Strzegowo 2:1

 

 1. Korona Ostrołęka 2 6          5:1
 2. Nadnarwianka Pułtusk 2 6          5:1
 3. Orzyc Chorzele 2 6          6:4
 4. Sona Nowe Miasto 2 4          8:1
 5. Makowianka Maków Maz. 2 4          4:2
 6. Korona Szydłowo 2 4          3:2
 7. Wkra Żuromin 2 4          2:1
 8. Żbik Nasielsk 1 3          3:0
 9. KS CK Troszyn 2 3          5:3
 10. Iskra Krasne 2 3          3:3
 11. Tęcza Ojrzeń 1 0          1:2
 12. Wkra Bieżuń 2 0          1:3
 13. GKS Strzegowo 2 0          1:5
 14. Boruta Kuczbork 2 0          1:6
 15. Wieczfnianka Wieczfnia 2 0          0:6
 16. Wkra Sochocin 2 0          0:8

Najlepsi strzelcy: 5 – Michał Ernest (Sona), 3 – Marek Osiński (Żbik), Piotr Piasecki (Orzyc)

III kolejka (27-28 sierpnia): Strzegowo – Sona, Orzyc – Szydłowo, Bieżuń – Troszyn, Wieczfnianka  – Iskra, Ojrzeń – Ostrołęka, Boruta – Żbik, Żuromin – Nadnarwianka, Sochocin – Makowianka

RS

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Derby dla Korony, Wieczfnianka zbita w Ostrołęce"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Droga redakcjo
Gość

„Pierwszego gola Wieczfnianka straciła w 40. minucie. Parę chwil później przegrywała 0:2, po tym jak gospodarze wykorzystali rzut karny.” Jeśli już piszecie, że przegrywała to nie 0:2 tylko 2:0. To co napisaliście jest błędem logicznym.

z bliska
Gość

TO JESLI TAK BARDZO ZBILI WIECZFNIANKE—to ilu piłkarzy zabrano do lekarza,?? zacznijcie czytać teksty przed opublikowaniem w sieci.

wpDiscuz