Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Półkolonie w Stupsku na półmetku


slider„Lokalnie też fajnie…” – wiedzą o tym dzieci z gminy Stupsk, które sierpniowy czas spędzą na półkoloniach w miejscu zamieszkania. Pomimo tego na brak atrakcji narzekać nie mogą.

niedziele wolne od handlu zakaza handlu w niedziele kiedy nie zrobicie zakupów

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od zajęć integracyjnych „Poznajmy się”. Wówczas uczniowie różnych szkół mieli okazję poznać się nawzajem, zaprzyjaźnić i zintegrować. Pozostałe zajęcia realizowano według ustalonego wcześniej harmonogramu, w którym znalazły się m.in. warsztaty teatralne, plastyczne i sportowe.

Program półkolonii jest bardzo napięty i urozmaicony. Każdego dnia, który spędzamy na miejscu odwiedzają nas goście specjalni. O trudzie swojej pracy opowiedzieli nam strażacy z OSP w Stupsku. Dzieci z bliska mogły zobaczyć wóz strażacki i jego wyposażenie.

Gościliśmy również ratownika medycznego pana Marcina Szarpaka, pod którego czujnym okiem przeszliśmy kurs pierwszej pomocy i panią dietetyk Małgorzatę Mizerską, która zapoznała małych słuchaczy z zasadami zdrowego żywienia.

Dwa dni spędziliśmy poza szkołą. W ramach wycieczek krajoznawczo-turystycznych zwiedziliśmy lotnisko w Przasnyszu i ZOO w Płocku. Dużo emocji i dobrej zabawy dostarczyły zajęcia na basenie. Podczas wycieczki do ZOO dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej i zdobyły podstawową wiedzę z zakresu żywej przyrody. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na rozluźnienie i wszyscy mogli wyładować swoje emocje podczas zabawy w parku linowym.

Kolejny tydzień zapowiada się równie interesująco, więc wszyscy zbieramy siły. Relacja z przebiegu drugiej części półkolonii wkrótce.

Wypoczynek letni dla dzieci jest finansowany z pozyskanych środków zewnętrznych oraz środków własnych Gminy Stupsk. Ogółem z oferty skorzystało 44 dzieci z Gminy Stupsk w wieku od 6 do 13 lat. Półkolonie rozpoczęły się 08.08.2016r. i potrwają do 19.08.2016r.

źródło: SP w Stupsku

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Półkolonie w Stupsku na półmetku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gratki
Gość

Super akcja!!! Gratulacje!!!

wpDiscuz