gabinet pulmonologiczny Mława
Pumpjack Party Game Google Play

Mławianka z pierwszą wygraną. Fair play obce rywalom

Piłkarze Mławianki mogą się cieszyć z pierwszego sukcesu w bieżących rozgrywkach. Po zaciętym pojedynku okazali się lepsi od rywali z warszawskiego Hutnika. Triumfowali 2:1, na listę strzelców wpisali się  Przemysław Radziszewski i Michał Stryjewski.

Po pechowej porażce w Łomiankach, podopieczni Adama Fedoruka zaczęli zmagania z dużym animuszem. Szczęścia próbowali Szymon Masiak, Tomasz Więckiewicz i Stryjewski, ale piłka po ich uderzeniach szybowała nad poprzeczką.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Wówczas Mateusz Leśniewski interweniował poza polem karnym. Zderzył się z jednym z rywali, lecz arbiter nie dopatrzył się faulu. Gra potoczyła się dalej, ale nasz bramkarz nie wracał między słupki. Goście przechwycili piłkę i – co jest przyjętą tradycją na piłkarskich boiskach – powinni wybić ją poza boisko. Wówczas zostałaby udzielona pomoc lekarska dla bramkarza Mławianki. Jednak Rafał Jankowski  nie zamierzał się stosować do zasady fair play. Skierował piłkę do pustej bramki.

Na stadionie nastąpiła ogromna konsternacja. Mławianie rzucili się w stronę „hutników”, dostało się także arbitrowi. Ten był konsekwentny, uznał bramkę dla gości.

Na szczęście podczas przerwy nasi gracze ochłonęli. Skupili się tylko i wyłącznie na grze. Efekt był kapitalny, już w pierwszej akcji po zmianie stron Masiak mógł trafić do siatki, ale na posterunku był Karol Pasturczyk.

Jednak w 55. minucie był już bezradny. Marcin Tomczak posłał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Do piłki dopadł Radziszewski i strzałem z paru metrów pokonał golkipera warszawskiego zespołu.

Na tym podopieczni Fedoruka nie poprzestali. Walczyli nadal, za co zostali nagrodzeniu. W zamieszaniu podbramkowym obrońcy wybili piłkę wprost pod nogi Stryjewskiego. Ten przymierzył mocno, ale przede wszystkim precyzyjnie. Piłka ugrzęzła w górnym rogu bramki.

To przesądziło o sukcesie mławian, rozmiary wygranej mogły być znacznie okazalsze. Daniel Orzechowski pocelował w słupek, a Stryjewski po ograniu dwóch defensorów przegrał pojedynek sam na sam z Pasturczykiem.

W sobotę 20 sierpnia Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Bzurą Chodaków.

MKS Mławianka Mława – Hutnik Warszawa 2:1 (0:1)

Mławianka: Leśniewski – Radziszewski, Rogoziński, Wodzyński, Wawrzyniak, Tomczak (59. Brzozowski), Więckiewicz, Drzewiecki, Masiak, Stryjewski, Orzechowski

III kolejka (14-15 sierpnia): Delta – Pogoń 2:2, Pogoń II – Wisła II 2:0, Błękitni – Ciechanów 1:1, Podlasie – Bzura 1:2, Mławianka – Hutnik, Mazovia – Łomianki 4:0, Łyse – Ostrovia 1:1, Czarni – Bug 2:1, Dolcan – Unia przełożony na 14 września, Ożarowianka – Przasnysz 2:2