Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława. Śmiertelny wypadek na ulicy Reymonta – najnowsze informacje


sliderPomimo prowadzonej reanimacji zmarła jedna z osób potrąconych dziś (4 sierpnia) przez osobowego Volkswagena Polo w pobliżu przejścia dla pieszych na ulicy Reymonta w Mławie.

KSP Mława nabór

– Zgłoszenie o potrąceniu dwóch osób przez samochód osobowy otrzymaliśmy o godzinie 18:23. Zadysponowany na miejsce zastęp JRG Mława i OSP Szydłowo udzielił pierwszej pomocy obu poszkodowanym osobom. W przypadku jednej z nich prowadzona była resuscytacja krążeniowo oddechowa do czasu przyjazdu karetki. Po przyjeździe karetki strażacy pomagali w dalszym prowadzeniu resuscytacji. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej.  Obecna na miejscu zdarzenia policja ustala przyczyny wypadku – podaje oficer dyżurny PSP Mława.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wypadku potrącony został mławski dziennikarz Tomasz Bielski, a zginęła jego żona.

Aktualizacja 05.08.2016

INFORMACJA PRASOWA KPP W MŁAWIE

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginęła 44-letnia kobieta, mieszkanka Mławy. Do zdarzenia doszło 04 sierpnia o godz. 18:05, na ul. Reymonta w Mławie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Volkswagenem Polo, 21-letnia mieszkanka pow. działdowskiego, jadąc ul. Reymonta w kierunku ul. Sienkiewicza, nie zachowała szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującym się na przejściu przechodniom i doprowadziła do ich potrącenia. Przybyli na miejsce policjanci podjęli resuscytację poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. Pomimo wspólnych działań reanimacyjnych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 44-letnia mieszkanka Mławy, natomiast 48-letni mławianin z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca Volkswagen Polo, była trzeźwa. Policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg  oraz wszelkie  przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie potwierdza: we wczorajszym wypadku na ulicy Reymonta ranny został mławski dziennikarz Tomasz Bielski, a śmierć poniosła jego żona. Samochodem osobowym kierowała młoda osoba, była trzeźwa. Dziś postawione jej będą zarzuty z art. 177 par.2 KK  – informuje prokurator Molenda.

Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Śmiertelny wypadek na ulicy Reymonta – najnowsze informacje"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
pit
Gość

teoretycznie nie powinno się to stać . że wychodzisz na spacer po Swoim Mieście i nie wracasz . jeśli coś możemy zmienić . to Zróbmy To . jeździjmy Wolnej, Rozważniej, nie Spieszmy się ! To wszystko zależy od NAS !

Mała poprawka
Gość

Teoretycznie nie powinno się to stać, że wychodzisz na spacer po swoim mieście i nie wracasz. Jeśli coś możemy zmienić – to zróbmy – jeździjmy i chodźmy wolnej, rozważniej, nie spieszmy się! Wszystko zależy od NAS!
Tyle, że tego co się stało nie da się już zmienić. Kierowca powinien mieć oczy dookoła głowy i pobliżu przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i czujność, a nie kombinować jak poradzić sobie z jaskrawo świecącym słońcem, rada jest prosta: jeśli nie widzi to nie jedzie.

pit
Gość

Wszystko zależy od NAS! zatem

AS
Gość

Pogotowie w Mławie tylko do jednego zdarzenia? Sie pytam

Do AS
Gość

Jeśli się pytasz, to sobie odpowiedz!

KKKKKK
Gość

W tej sytuacji należy współczuć rodzinie zmarłej jak i kierowcy, ponieważ wiadomo, że ciężko żyć z taką świadomością 🙁

...
Gość

Oj, ciężko będzie będzie żyć kierowcy… to fakt, oby pozostali uczestnicy naszych dróg uczyli się rozwagi na błędach i potknięciach innych, a nie swoich. Ta Pani już się nauczyła, tylko szkoda, że na takiej tragedii…

nymi
Gość

Szkoda tylko, że prawdopodobnie żaden Mławski małomiasteczkowy pieszy nie wyciągnie z tego nauczki. Prawdą jest, że piesi wchodzą na ulice, nie ważne czy to pasy czy nie, bezmyślnie, bez spojrzenia jaka jest sytuacja na drodze. Kto ucierpi w zdarzeniu? Pieszy czy kierowca?

...
Gość

Nie wszyscy – nie uogólniaj!
Tak samo jak nie wszyscy kierowcy są kulturalni i jeżdżą rozważnie, tak samo i nie wszyscy piesi zachowują się jak krowy na pastwisku.

jola
Gość

ponawiam pytanie: gdzie bylo pogotowie?? to ze maja kilka wezwan naraz to nie wina mieszkancow…..

Fakt
Gość

To w dalszym ciągu skutki bandy rządzącej z koalicji PO i PSL . Oni są winni temu że w Mlawie są 2 pogotowia + 1 w Strzegowie. Pamiętacie także haslo: by żylo się lepiej…bandytów!

Robert
Gość

Straszna bzdura. Po co mieszać takie rzeczy do tragicznego wypadku.

wpDiscuz