Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ćwiczenia strażaków na zalewie Ruda


sliderW dniach 27-29 .07.2016 roku  na zbiorniku wodnym „RUDA” w powiecie mławskim przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe JRG PSP Mława przy udziale Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Mławie.

KSP Mława nabór

Dodatkowo w dniu 29.07.2016r ćwiczenia prowadzono przy współudziale wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu mławskiego oraz plutonu ratowniczego „WICHURA”. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności praktycznych  strażaków KP PSP oraz OSP w działaniach ratowniczych prowadzonych na zbiornikach wodnych, sprawdzenie sprawności posiadanego sprzętu i wyposażenia  z ratownictwa wodnego oraz obowiązujących przepisów prawnych. Doskonalenie działań  z jednostkami OSP oraz WOPR.

W założeniu do ćwiczeń przyjęto wykonanie praktyczne podstawowych czynności przez ratowników PSP i WOPR -u, w zakresie udzielania pomocy z lądu jak i z jednostki pływającej, w szczególności przy ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas organizacji działań na akwenach wodnych w oparciu o posiadany sprzęt do ratownictwa wodnego, kwalifikacje i przeszkolenie ratowników w tej dziedzinie. Poległy one na podjęciu tonącego na środek pływający, udzieleniu pomocy medycznej oraz przygotowaniu do transportu. Ponadto jednostki OSP prowadziła działania polegające na odnalezieniu osoby, która oddaliła się z miejsca, w którym nastąpiło tonięcie poszkodowanego (oddalając się w lesie dostaje napadu padaczki). Zdaniem jednostek OSP było przeszukanie pobliskiego lasu, odnalezienie osoby zaginionej, udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie do transportu. Część praktyczną poprzedziła część teoretyczna, którą poprowadzili funkcjonariusze KP PSP w siedzibie komendy.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

DSC_0524 DSC_0515 DSC_0539 DSC_0512 DSC_0537 DSC_0526

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz