Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
ŻAK lider szkoł policealnych w Polsce
Logo

Fedoruk obejmie stery. Jutro pierwszy sparing


Adam Fedoruk został ponownie szkoleniowcem Mławianki. Swoją pracę rozpocznie dzisiaj, 19 lipca. Pierwszy trening pod jego wodzą odbędzie się w godzinach popołudniowych. Natomiast w środę 20 lipca zespół z Mławy rozegra mecz sparingowy na własnym boisku z Sokołem Ostróda. Początek godz. 18.30

Jako czynny zawodnik, nowy trener mławskiego zespołu osiągnął bardzo dużo. W barwach Legii Warszawa wystąpił w piłkarskiej Lidze Mistrzów, zdobył ponadto dwa tytuły mistrza Polski oraz tyle samo razy triumfował w rozgrywkach Puchar Polski. Ponadto reprezentował barwy takich klubów jak Stal Mielec, Raków Częstochowa i Amica Wronki.

Ważnym momentem w karierze piłkarskiej były występy w reprezentacji Polski. Debiutował w niej w meczu przeciwko Iranowi, w sumie w koszulce z „orzełkiem” zagrał osiemnaście razy. W meczu z Węgrami strzelił nawet gola.

Potem przyszedł czas na pracę trenerską. Fedoruk pracował m.in. w Olimpii Elbląg, Zagłębiu Lubin, Miedzi Legnica, Mławiance Mława (od 5 września 2014 r. do 30 czerwca 2015r. – wygrał rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgowym), a ostatnio w Lechii Gdańsk. W klubie z Trójmiasta odpowiadał za wyniki trzecioligowych rezerw oraz był koordynatorem Akademii Piłkarskiej.

Nowego opiekuna czeka mnóstwo pracy. Kilku zawodników nosi się z zamiarem odejścia. Krzysztof Dąbkowski, Jakub Wróblewski, Konrad Rusiecki, Filip Francuz, Paweł Alancewicz, Karol Podliński, Wiktor Abramczyk szukają lub znaleźli już nowych pracodawców. Z kolei Mariusz Walczak zakończył karierę.

– Mam niewiele czasu na odpowiednie przygotowanie zespołu. Pierwszy mecz rozegramy już w sobotę 6 sierpnia, na własnym boisku zagramy przeciwko Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Pierwszy sparing potraktuję jako przegląd kadr, pokaże mi na których pozycjach potrzebne są wzmocnienia – wyjaśnia nowy szkoleniowiec mławian.

Fedoruk zastąpił zdymisjonowanego w piątek 15 lipca Tomasz Aziewicza. Umowa z Mławianką ma obowiązywać przez okres nie krótszy niż dwa lata.

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
888
wpDiscuz