Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Od 1 lipca można bezpłatnie zaczipować swojego pieska


terierMieszkańcy Mławy mogą już przychodzić ze swoimi pupilami do lecznic weterynaryjnych na bezpłatne czipowanie psów. Zabiegi są wykonywane w trzech punktach na koszt miasta.

 Ogłoszony przez urząd miasta przetarg na znakowanie zwierząt na terenie Mławy wygrał Gabinet i Lecznica Weterynaryjna M-WET Tomasz Murawski. Umowa została podpisana na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2016 r. Świadczone usługi obejmują nieodpłatne czipowanie psów należących do mieszkańców Mławy oraz znakowanie psów przebywających w schronisku. Aby poddać swojego czworonoga temu zabiegowi, wystarczy zabrać go do jednej z trzech lecznic na terenie miasta. Niezbędne jest też okazanie na miejscu aktualnego dowodu tożsamości, potwierdzającego zamieszkanie właściciela psa na terenie Mławy. Zwierzę zostanie automatycznie zarejestrowane i wprowadzone do Miejskiego Rejestru Psów – bazy danych o czworonogach.

Zabiegi czipowania są wykonywane od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00 w trzech lecznicach: M-WET przy ulicy Wójtostwo 2, M-WET przy ul. Rynkowej 18 oraz Chiron przy ul. Długiej 20 lok. 9. Na znakowanie zwierząt Miasto Mława przeznaczyło 60 000 zł.

Przypominamy, że wszczepienie psu pod skórę czipu ułatwi później identyfikację czworonoga – na przykład gdy ten się zgubi lub zostanie skradziony. Czip jest też niezbędny, jeśli chcemy z naszym ulubieńcem wyjechać za granicę – nawet do kraju Unii Europejskiej, gdzie nie wymagane jest posiadanie paszportu przez człowieka (zwierzę paszport mieć musi, a tylko to zaczipowane może się o jego wydanie „ubiegać”). Poza tym od 2018 r. w państwach członkowskich UE mają obowiązywać systemy obowiązkowej rejestracji i identyfikacji psów.

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz