Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Zobaczyć Wenecję i … odebrać świadectwo


sliderZakończenie roku szkolnego wcale nie musi odbywać się w szkole na uroczystej akademii. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego świadectwa promocyjne i nagrody za najlepsze wyniki w nauce i pracy na rzecz szkoły otrzymali z rąk swojego dyrektora Jacka Duszy w Wenecji.

Przez jedenaście dni uczniowie I i II klasy KLO zwiedzają południe Europy. Byli w Pradze, Wiedniu, Wenecji, Lubljanie i Budapeszcie. Ta wycieczka to takie nietypowe, miłe i ciekawe zakończenie roku szkolnego. Rozdanie świadectw na Placu św. Marka w Wenecji wzbudziło ciekawość obecnych tam turystów z całego świata. A to nie byle jakie audytorium, bo szacuje się, że dziennie przez ten plac przewija się około 70 tys. zwiedzających. Tak więc i tym razem fotorelację z wręczenia świadectw można zobaczyć w serwisach społecznościowych na całym świecie. Szczególne zainteresowanie i aktywność fotograficzną wykazywali tu turyści z Japonii.

Najlepszą uczennicą w tym roku szkolnym była Mariola Jasińska z I klasy liceum. Uzyskała średnią ocen 5,56,a jej kandydatura została przedstawiona do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Licealiści najwięcej czasu spędzili w bardzo popularnym, włoskim kurorcie Bibione. To miasto położone nad Morzem Adriatyckim słynie przede wszystkim z certyfikowanego niebieską flagą kąpieliska o najwyższych parametrach czystości i walorach fizykochemicznych. W takim miejscu nudzić się nie można, więc oprócz plażowania była wycieczka rowerowa, pokaz sztucznych ogni, spaghetti party, Guliweriada. Niedzielne Msze św. w języku polskim odprawił słowacki kapłan w Bibione oraz w polscy Księża Chrystusowcy w Budapeszcie.

Niezapomniane wrażenia pozostały po zwiedzaniu wiedeńskiego Kunsthistorisches Museum oraz olśniewających mozaik weneckiej Bazyliki Świętego Marka.

Dla niektórych licealistów ciekawym doświadczeniem stało się samodzielne przygotowywanie posiłków. Do wartości nabytych w trakcie wyjazdu doliczyć spokojnie można podniesienie poziomu umiejętności kulinarnych.

źródło: KLO

oprac. JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Zobaczyć Wenecję i … odebrać świadectwo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gość
Gość

no cóż nie każdego stać na takie odebranie świadectwa, nie ma co ukrywać że to raczej bogatsza młodzież może się cieszyć takim akurat zakończeniem roku szkolnego

...
Gość

No cóż, c’est la vie, jak mawiają Francuzi. 🙂
Zazdrościsz? – zazdrość, zawiść to uczucia maluczkich. Dorośnij.
Nie wszystkich stać na szkoły płatne, mnie też nie stać, ale jeśli kogoś stać, to mu nie zazdroszczę, tak samo jak nigdy nikomu nie zazdroszczę luksusowego auta czy willi z basenem.
Kogo stać i kto chce opływać w luksusach – proszę bardzo.

wpDiscuz